• Szkolenia dla branży akademickiej
  Wydawnictwo naukowe PWN od 65 lat publikuje podręczniki oraz skrypty naukowe, ściśle współpracując z uczelniami. Naszym ...
 • Agresywny pacjent. Metody i techniki postępowania
  Co raz częściej mówi się, o agresji ze strony pacjentów, z jaką spotykają się pracownicy służ...
 • Security PWNing Conference 2017
  Bezpieczeństwo IT jest trudnym, a jednocześnie fascynującym zagadnieniem. Nieustannie toczy się walka pomiędzy atakującymi i ...
 • Współczesna Inżynieria Wsteczna
  Szkolenie ma na celu przedstawić uczestnikom współczesne podejścia do inżynierii wstecznej oraz zaprezentować wykorzystanie wybranych narzędzi ...
 • Konstrukcje Budowlane 2017
  Praktyczna konferencja dla inżynierów budownictwa Czołowe spotkanie przeznaczone dla polskiej branży budowlanej Zapraszamy Państwa do ...

WIADOMOŚCI Z IGTD

 • 13 lipca 2017

Pierwsze półrocze 2017 roku obfitowało w różnego rodzaju spotkania.

Odbyły się dwa walne zebrania IGTD, na które zaproszeni byli wszyscy chętni do zapoznania się z organizacją. Dzięki temu przybyło kilka nowych osób zainteresowanych losami techników dentystycznych w Polsce.

W Ministerstwie Zdrowia toczyły się rozmowy w sprawie współpracy techników dentystycznych z NFZ. Na kilku spotkaniach stowarzyszeń IGTD, PTTD, SIiMTD i PTTO przedstawiono specyfikę zawodu technika, procedury wykonawcze prac objętych refundacją, cenniki tych prac i formy płatności.

Przedstawiciele IGTD, PTTD i SIiMTD przekazali wspólnie oprarocedury kliniczne i laboratoryjne protez całkowitych, protez częściowych, aparatów ortodontycznych dwu- i jednoszczękowych, a PTTD przekazało przygotowaną przez siebie wycenę tych prac.

Po zapoznaniu się z przekazanymi dokumentami przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia obecni na spotkaniu obiecali, że po konsultacji z nowym Wiceministrem (dotychczas zajmujący się tematem Podsekretarz Stanu, Wiceminister Łanda podał się do dymisji w kwietniu) zostaną przekazane do Agencji Oceny Technologii i Taryfikacji.

Jednocześnie odbywały się spotkania w sprawie prac nad Ustawą o zawodzie technika dentystycznego. Nad projektem pracują zespoły złożone z przedstawicieli wyżej wymienionych stowarzyszeń. Obecnie jest czas czekania na wyznaczenie nowego terminu spotkania, co związane jest znów ze wspomnianymi zmianami we władzach Ministerstwa Zdrowia.

Z pewnością informacje o postępie prac pojawiać się będą na bieżąco, a kiedy projekt będzie na etapie konsultacji społecznych, od zainteresowanych – czyli całego środowiska techników dentystycznych – oczekiwany będzie aktywny udział.

Sytuacja z URPL ustabilizowała się, nieścisłości zostały wyjaśnione, a dzięki dobrym chęciom i woli, nieco bardziej ludzkim, bezpośrednim kontaktom między przedstawicielami Zarządu IGTD oraz URPL współpraca układa się dobrze.

Jeśli chcieliby się Państwo zarejestrować, macie wątpliwości lub pytania związane URPL-em – IGDT służy pomocą. Prosimy kontaktować się poprzez stronę internetową, profil na Facebooku lub telefonicznie w ramach wyznaczonych dyżurów.

Na tegorocznych targach KRAKDENT było naprawdę wielu odwiedzających, co pokazuje, że taka forma spotkań czy prezentacji jest potrzebna i mile widziana.

Dlatego też zachęcamy do wzięcia udziału we wrześniowych wydarzeniach.

Wystawa CEDE w Poznaniu w tym roku ma nową, ciekawą propozycję wykładową – prelekcje i warsztaty będą prowadzone dla zespołów lekarz-technik (czy też asysta), a nie jak dotychczas oddzielnie dla każdego z zawodów. Jest to naszym zdaniem dobry pomysł, w końcu na efekty pracuje się zawsze wspólnie, więc dobrze jest razem przyjrzeć się różnego rodzaju zagadnieniom, by później razem również wykorzystywać zdobytą wiedzę.

Pod koniec września odbędzie się już trzecie spotkanie CERAMIST NO LIMITS, które przyciąga ogromną rzeszę techników, ale i coraz więcej lekarzy.

Na wszystkich tych wydarzeniach Izba Gospodarcza Techników Dentystycznych jest obecna i chętnie spotka się z każdym, kto chciałby porozmawiać, wymienić poglądy, dowiedzieć się bliżej czegoś na opisane wcześniej tematy. A więc, zapraszamy!

Książki
Czasopisma