• Dermatologia Premium plus 2019
  Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy, Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji konferencji Dermatologia Premium Plus, ...
 • PRAKTYCZNY KURS EKG - edycje 2019!
  Jak wygląda prawidłowa technika wykonania i interpretacji badania EKG? zapraszamy na VIII i IX edycję szkolenia Warsztaty poprowadzą ...
 • Akademia Raka Piersi 2019
  Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy,  serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji Akademii Raka Piersi, która ...
 • Design Thinking na uczelni
  Design Thinking dla uczelni Zgodnie z prognozami Światowego Forum Ekonomicznego, trzema najważniejszymi kompetencjami na rynku pracy w 2020 roku ...
 • Akademia Onkologii Urologicznej
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu konferencji Akademia Onkologii Urologicznej, który zostanie zorganizowany jesienią 2019 ...

WIADOMOŚCI Z IGTD

 • 13 lipca 2017

Pierwsze półrocze 2017 roku obfitowało w różnego rodzaju spotkania.

Odbyły się dwa walne zebrania IGTD, na które zaproszeni byli wszyscy chętni do zapoznania się z organizacją. Dzięki temu przybyło kilka nowych osób zainteresowanych losami techników dentystycznych w Polsce.

W Ministerstwie Zdrowia toczyły się rozmowy w sprawie współpracy techników dentystycznych z NFZ. Na kilku spotkaniach stowarzyszeń IGTD, PTTD, SIiMTD i PTTO przedstawiono specyfikę zawodu technika, procedury wykonawcze prac objętych refundacją, cenniki tych prac i formy płatności.

Przedstawiciele IGTD, PTTD i SIiMTD przekazali wspólnie oprarocedury kliniczne i laboratoryjne protez całkowitych, protez częściowych, aparatów ortodontycznych dwu- i jednoszczękowych, a PTTD przekazało przygotowaną przez siebie wycenę tych prac.

Po zapoznaniu się z przekazanymi dokumentami przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia obecni na spotkaniu obiecali, że po konsultacji z nowym Wiceministrem (dotychczas zajmujący się tematem Podsekretarz Stanu, Wiceminister Łanda podał się do dymisji w kwietniu) zostaną przekazane do Agencji Oceny Technologii i Taryfikacji.

Jednocześnie odbywały się spotkania w sprawie prac nad Ustawą o zawodzie technika dentystycznego. Nad projektem pracują zespoły złożone z przedstawicieli wyżej wymienionych stowarzyszeń. Obecnie jest czas czekania na wyznaczenie nowego terminu spotkania, co związane jest znów ze wspomnianymi zmianami we władzach Ministerstwa Zdrowia.

Z pewnością informacje o postępie prac pojawiać się będą na bieżąco, a kiedy projekt będzie na etapie konsultacji społecznych, od zainteresowanych – czyli całego środowiska techników dentystycznych – oczekiwany będzie aktywny udział.

Sytuacja z URPL ustabilizowała się, nieścisłości zostały wyjaśnione, a dzięki dobrym chęciom i woli, nieco bardziej ludzkim, bezpośrednim kontaktom między przedstawicielami Zarządu IGTD oraz URPL współpraca układa się dobrze.

Jeśli chcieliby się Państwo zarejestrować, macie wątpliwości lub pytania związane URPL-em – IGDT służy pomocą. Prosimy kontaktować się poprzez stronę internetową, profil na Facebooku lub telefonicznie w ramach wyznaczonych dyżurów.

Na tegorocznych targach KRAKDENT było naprawdę wielu odwiedzających, co pokazuje, że taka forma spotkań czy prezentacji jest potrzebna i mile widziana.

Dlatego też zachęcamy do wzięcia udziału we wrześniowych wydarzeniach.

Wystawa CEDE w Poznaniu w tym roku ma nową, ciekawą propozycję wykładową – prelekcje i warsztaty będą prowadzone dla zespołów lekarz-technik (czy też asysta), a nie jak dotychczas oddzielnie dla każdego z zawodów. Jest to naszym zdaniem dobry pomysł, w końcu na efekty pracuje się zawsze wspólnie, więc dobrze jest razem przyjrzeć się różnego rodzaju zagadnieniom, by później razem również wykorzystywać zdobytą wiedzę.

Pod koniec września odbędzie się już trzecie spotkanie CERAMIST NO LIMITS, które przyciąga ogromną rzeszę techników, ale i coraz więcej lekarzy.

Na wszystkich tych wydarzeniach Izba Gospodarcza Techników Dentystycznych jest obecna i chętnie spotka się z każdym, kto chciałby porozmawiać, wymienić poglądy, dowiedzieć się bliżej czegoś na opisane wcześniej tematy. A więc, zapraszamy!