• Akademia Raka Piersi 2018
  Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszam na XI konferencję z cyklu Akademia Raka Piersi, która odbędzie się 19.11....
 • Szkolenia dla kadry akademickiej
  Wydawnictwo naukowe PWN od 65 lat publikuje podręczniki oraz skrypty naukowe, ściśle współpracując z uczelniami. Wieloletnie ...
 • Dermatologia Premium plus 2018
  Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy, serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji ogólnopolskiej konferencji Dermatologia ...
 • KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2018
  Praktyczna konferencja dla inżynierów budownictwa Instytut PWN zapraszamy Państwa do udziału w V edycji ogólnopolskiej ...
 • Security PWNing Conference 2018
  Bezpieczeństwo IT jest trudnym, a jednocześnie fascynującym zagadnieniem. Nieustannie toczy się walka pomiędzy atakującymi i ...

100-lecie istnienia NIZP-PZH

 • 10 kwietnia 2018

W roku 2018 świętujemy nie tylko 100 lat niepodległości. Swój jubileusz 100-lecia obchodzi również Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. To najstarsza instytucja zdrowia publicznego w Polsce!

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny został powołany do życia kilka dni po ogłoszeniu niepodległości Polski, 21 listopada 1918 roku.

Misją Instytutu było i jest kształtowanie zdrowia publicznego w Polsce, w szczególności w obszarze zdrowia publicznego, zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom, monitorowania czynników ryzyka w żywności, wodzie i powietrzu oraz promocji zdrowia. Z okazji jubileuszu odbędzie się szereg ciekawych wydarzeń – już dziś warto na nie zaprosić.

Obchody otworzyła Gala Jubileuszowa, która odbyła się 9 kwietnia w Filharmonii Narodowej. Wśród gości znaleźli się m. in. przedstawiciele instytucji rządowych: Senatu, Sejmu, Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zagraniczni reprezentanci Biura Europejskiego, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Kolejne wydarzenia w ramach obchodów to konferencja naukowa „100 lat wśród patogenów”, która odbędzie się w czerwcu. Na październik jest zaplanowana konferencja „Zdrowie Polaków wczoraj, dziś i jutro” a w listopadzie odbędzie się konferencja „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”.

Więcej informacji na temat obchodów 100-lecia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH można znaleźć na stronie www.100lat.pzh.gov.pl.

Książki
Czasopisma