Współczesna Inżynieria Wsteczna | Instytut PWN
WARSZTAT - Security PWNing Conference 2017

Współczesna Inżynieria Wsteczna

Do konferencji zostało jeszcze:
20
dni
20
godziny
22
minuty
21
sekundy

Szkolenie ma na celu przedstawić uczestnikom współczesne podejścia do inżynierii wstecznej oraz zaprezentować wykorzystanie wybranych narzędzi i bibliotek.

 Deasembler oraz debugger są podstawowymi narzędziami używanymi przez reverserów. Niemniej jednak wraz ze wzrostem doświadczenia oraz poziomu złożoności analizowanych programów zaczyna wykorzystywać się tworzone ad-hoc skrypty oraz narzędzia, które potrafią zautomatyzować wiele żmudnych czynności.

 W ostatnich latach powstało wiele bibliotek oraz skryptowalnych narzędzi, które potrafią znacznie ułatwić pracę analitykowi. Wybrane z nich zaprezentujemy na szkoleniu, pokazując na przykładach jak z nich skorzystać i w jakich sytuacjach mogą okazać się pomocne.

Uczestnicy będą również mieli okazję spróbować swoich sił, by wraz z pomocą prowadzących wykorzystać nowo nabytą wiedzę w serii przygotowanych ćwiczeń.

WYMAGANIA

 ^ Podstawy programowania

^ Podstawy inżynierii wstecznej

^Własny laptop z systemem operacyjnym Windows lub Linux (np. Ubuntu)

 

 

Program

8 listopada
10:00-19:00
Podczas szkolenia poruszone zostaną następujące tematy:
Gynvael Coldwind, Michał "Redford" Kowalczyk

• solvery SMT,
• biblioteki Capstone oraz Keystone,
• biblioteka Unicorn Engine,
• Frida,
• Intel Pin / DynamoRIO,
• ataki side-channel.

Prelegenci

Gynvael Coldwind
Programista pasjonat z zamiłowaniem do bezpieczeństwa komputerowego i niskopoziomowych aspektów informatyki, a także autor licznych art... więcej
Michał Kowalczyk
Wicekapitan zespołu "Dragon Sector" oraz współautor "Praktycznej Inżynierii Wstecznej". Od ponad 10 lat interesuje się inżynierią wst... więcej

Miejsce i termin

8 listopada, Warszawa
Sound Garden Hotel
ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa