Od listopada 2015 roku obowiązują nowe, rekomendowane na kolejne 2 lata, wytyczne dotyczące leczenia przerzutowego raka piersi Advanced Breast Cancer ABC3.
Akademia Raka Piersi: nowości, wyzwania, kontrowersje
Najnowsze, polskie i międzynarodowe zalecenia postępowania z chorymi na wczesnego i rozsianego raka piersi, metody zachowania płodności po chemioterapii, wyzwania nowoczesnej chirurgii i radioterapii oraz nowe strategie leczenia systemowego chorych na raka piersi w obrębie poszczególnych podtypów biologicznych.
Wrocław, 28 listopada 2016 r.
Program






Relacje
28 listopada odbyła się czwarta i ostatnia tegoroczna konferencja z cyklu Akademia Raka Piersi 2016.
Miejscem wydarzenia był tym razem Wrocław. Przewodniczący Komitetu Naukowego: Pani prof. n. dr hab. n.med. Anna Niwińska i Pan prof. dr hab. n.med. Maciej Krzakowski a także pozostali znakomici wykładowcy sprawili, że spotkanie odbyło się jak zwykle na najwyższym poziomie merytorycznym. Konferencja zgromadziła około 100 uczestników, natomiast w całym tegorocznym cyklu 4 konferencji: W Warszawie, Katowicach, Lublinie i we Wrocławiu, mieliśmy okazję gościć i przeszkolić około 470 lekarzy.
W imieniu Komitetu Naukowego konferencji a także PZWL Wydawnictwa Lekarskiego serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznych konferencjach z cyklu Akademia Raka Piersi i zapraszamy na edycję 2017! Szczegóły wkrótce.
PZWL Wydawnictwo Lekarskie miało przyjemność organizować kolejną, trzecią już edycję konferencji z cyklu Akademia Raka Piersi. Spotkanie odbyło się w dniu 30 maja 2016 roku w Lublinie
i zgromadziło blisko 100 osób, przede wszystkim lekarzy onkologów, chirurgów, radioterapeutów,
a także studentów VI roku lubelskiego Uniwersytetu Medycznego.
Do grona Wykładowców naszej Akademii dołączył Profesor Wojciech Polkowski z Kliniki Chirurgii Onkologicznej UM w Lublinie, który opowiedział o operacyjnym leczeniu chorych na raka piersi.
Niesłabnące zainteresowanie tematyką poruszaną podczas Akademii Raka Piersi, zachęciło nas do organizacji kolejnej edycji pod koniec roku 2016. Szczegóły już wkrótce.
29 lutego 2016 roku w Katowicach odbyło się drugie spotkanie „Akademii Raka Piersi”.
130 lekarzy onkologów zgromadzonych na konferencji, miało okazję zapoznać się z najnowszymi międzynarodowymi zaleceniami postępowania z chorymi na wczesnego i rozsianego raka piersi, metodami zachowania płodności po chemioterapii, wyzwaniami nowoczesnej chirurgii i radioterapii.
Kierownikiem naukowym konferencji była profesor nadzw. Anna Niwińska.
140 lekarzy onkologów wzięło udział w I edycji konferencji „Akademia Raka Piersi”, która odbyła się w Warszawie 11 stycznia br.
Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszymi międzynarodowymi zaleceniami postępowania z chorymi na wczesnego i rozsianego raka piersi (post St Gallen, post ABC3 Lizbona, post San Antonio).
W imieniu przewodniczących Komitetu Naukowego: prof. nadzw dr hab. Anny Niwińskiej i prof. dr hab. Macieja Krzakowskiego z Centrum Onkologii w Warszawie oraz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w Katowicach 29.02. 2016 r .
Prelegenci
Komitet Naukowy cyklu AKADEMIA RAKA PIERSI
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Anna Niwińska
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Wykładowcy cyklu AKADEMIA RAKA PIERSI
Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Nowecki
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Polkowski
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Klinika Chirurgii Onkologicznej
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Maria Litwiniuk
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Katedra i Klinika Onkologii
Dr hab. n. med. Wojciech Wysocki
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Krakowie
Dr n. med. Elżbieta Senkus-Konefka
Gdański Uniwersytet Medyczny, Katedra i Klinika Onkologii i Radioterapii
Dr Katarzyna Pogoda
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Miejsce i termin
ul. Narutowicza 58/60, Lublin
pl. Dominikański 1, Wrocław
Spotkanie przeznaczone jest dla lekarzy medycyny posiadających czynne prawo wykonywania zawodu.