Bezpieczeństwo komputerowe w praktyce

Security PWNing Conference 2019

Do konferencji zostało jeszcze:
20
dni
20
godziny
22
minuty
21
sekundy

Bezpieczeństwo IT jest trudnym, a jednocześnie fascynującym zagadnieniem. Nieustannie powstają nowe zagrożenia dla aplikacji, systemów i sieci komputerowych. Równolegle tworzone są coraz lepsze i skuteczniejsze zabezpieczenia. Specjaliści IT i hackerzy posiadają imponujący zestaw narzędzi, technik i rozwiązań – od współczesnych metodyk tworzenia bezpiecznego oprogramowania, mitygacji wbudowanych w kompilatory i systemy, czy coraz częstszego wykorzystania sandboxów/WAFów/IDSów/IPSów, aż do coraz powszechniejszej wiedzy o słabych stronach zabezpieczeń i nowatorskich technik wyszukiwania błędów w oprogramowaniu prowadzących do niekończącej się fali 0-dayów.

 – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – -Gynvael-zdj_C4_99cie

Wspólnie z Gynvaelem Coldwindem, Przewodniczącym Rady Programowej, zapraszamy Was do udziału w IV edycji Security PWNing Conference, konferencji poświęconej problematyce współczesnego hackingu oraz bezpieczeństwa IT.

Podczas trzech dotychczasowych edycji Security PWNing Conference, prelegenci i uczestnicy przekazali nam mnóstwo pozytywnych opinii. W spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 1 000 specjalistów bezpieczeństwa IT.  Jest to dla nas niezwykła motywacja do pracy nad kolejną edycją, której już teraz nie możemy się doczekać i na którą serdecznie zapraszamy!

Trochę wspomnień…. :)

Program

W PROGRAMIE M. IN.:
Automatyczne wykrywanie podatności przy pomocy Binary Ninja
Michał Melewski
Why the biggest problem in cryptography is that it is not used and what we can do about it
Prelekcja w języku angielskim
Klaus Schmeh
Digital Forensics/Incident Response
Michał Legin
Security research w urządzeniach IoT (TP-LINK)
GRZEGORZ WYPYCH
POPRZEDNIE EDYCJE
2016 - 2017 - 2018

Logo konferencji                 grafika FB 2017                1

Relacje

III edycji przeszła do historii!!!

W dniach 19-20 listopada w Warszawie odbyła się trzecia edycja konferencji „SECURITY PWNing”, która zgromadziła rekordową ilość, ponad 400 osób, zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa komputerowego w praktyce.

Uczestnicy mogli zapoznać się między innymi ze sposobami hakowania firmware zamków hotelowych, przeprowadzania ataków na sieci bezprzewodowe podczas Red Teamingu oraz otrzymali solidną dawkę informacji na temat tokenów JWT. Nie zabrakło też wiedzy na temat poszukiwania błędów w bankowości elektronicznej, kosztów Red Teamingu, oraz niebezpieczeństw czyhających na statystycznego użytkownika internetu.

Podczas tegorocznej edycji „Security PWNing” uczestnicy mogli wziąć udział w zawodach liczonych do klasyfikacji generalnej CTFTime. Konkurs został zorganizowany przez zespół Dragon Sector - jedną z najlepszych drużyn CTF na świecie. Zwycięskie drużyny, które najsprawniej rozwiązały zadania z zakresu inżynierii wstecznej, eksploitacji niskopoziomowej, kryptografii oraz bezpieczeństwa aplikacji webowych otrzymały nagrody pieniężne.

Po solidnej dawce technicznych informacji uczestnicy konferencji mogli odpocząć, grając w kultowe gry na sprzęcie sprzed kilkunastu–kilkudziesięciu lat. Goście korzystali także z jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie zestawów VR, który przenosił spragnionych dodatkowych wrażeń w obszary rozszerzonej rzeczywistości. Rozmowy w kuluarach i wspólnie spędzony czas na after party były znakomitą okazją do networkingu, i dalszego zgłębiania interesujących zagadnień.

6-7 listopada odbyła się w Warszawie druga edycja konferencji „SECURITY PWNing”, podczas której mieliśmy przyjemność gościć około 320 osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa informatycznego. Mamy nadzieję, iż dobór tematów i prelegentów oraz poziom ich wstąpień przekonały wszystkich, iż Security PWNing jest już stałym punktem jesiennych wydarzeń z zakresu bezpieczeństwa IT.

Podczas konferencji poruszone zostały m.in. tematy dotyczące hackowania kamer CCTV, problemów prawno-technicznych podczas realizacji pentestów, automatycznego wykrywania błędów ujawnienia pamięci jądra w systemach Windows i Linux, hardware hackingu oraz  przykładów z testów penetracyjnych typu RedTeam. Uczestnicy mogli wysłuchać także prelekcji o (nie)bezpieczeństwie urządzeń i systemów medycznych, śledczej analizie transakcji bitcoin oraz zaawansowanych technikach odzyskiwania danych.

„SECURITY PWNing” to nie tylko potężna dawka technicznej wiedzy, ale i czas na zabawę podczas after party, rozmowy w kuluarach, rywalizację w ramach mini CTF oraz powrót do lat 80 tych i 90 tych ubiegłego wieku w ramach Strefy Gier i Komputerów.

OTWARCIE KONFERENCJI

I edycja Security PWNing Conference odbyła się w Warszawie w dniach 7-8 listopada 2016r.
W konferencji udział wzięło około 300 uczestników, zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa informatycznego.

PRELEKCJE

Zaproszeni eksperci omówili najnowsze metody omijania barier programowych i zaprezentowali przykłady ciekawych rozwiązań wykorzystywanych w systemach, zapewniających bezpieczeństwo it.


WIECZÓR AUTORSKI

Spotkanie z autorami książki "Praktyczna inżynieria wsteczna: Metody, techniki i narzędzia" odbyło się na zakończenie pierwszego dnia konferencji. Była to niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać twarzą w twarz z autorami książki i zdobyć ich autografy!

 ODROBINA ROZRYWKI

Kluczowym elementem każdej konferencji jest jej cześć merytoryczna. Nie mniej ważna jest też atmosfera, jaką tworzymy wspólnie z Wami. Luźny klimat, sprzyjający nawiązywaniu kontaktów i dobrej zabawie, stworzyły gry i dodatkowe atrakcje: zawody minictf, escape room i after party.

Dla nas była to niezapomniana przygoda, mamy nadzieję, że dla Was również :)

Rada programowa

Przewodniczący Rady Programowej

GYNVAEL COLDWIND

Gynvael_T2Jx9xFCi3q250

Programista pasjonat z zamiłowaniem do bezpieczeństwa komputerowego i niskopoziomowych aspektów informatyki, a także autor licznych artykułów, publikacji, podcastów oraz wystąpień poświęconych tym tematom.  W 2013 roku odebrał w Las Vegas (wspólnie z Mateuszem Jurczykiem) nagrodę Pwnie Award w kategorii „Najbardziej innowacyjne badanie naukowe” z dziedziny bezpieczeństwa komputerowego. Współzałożyciel zespołu Dragon Sector”, jednej z najlepszych drużyn CTF na świecie. Od 2010 roku mieszka w Zurychu, gdzie pracuje dla firmy Google jako Senior Software Engineer/Information Security Engineer.

Miejsce i termin

14-15 listopada, Warszawa
Warszawa


CALL FOR PARTNERS

Serdecznie zapraszamy do współorganizacji Security PWNing Conference 2019.

Wszystkie firmy zainteresowane współpracą lub oddelegowaniem swoich pracowników do udziału w konferencji, prosimy o kontakt z Natalią Popiel (natalia.popiel(at)pwn.pl)

Z prawdziwą radością powitamy w naszym gronie również Twoją firmę!

Formularz rejestracyjny

Warunki uczestnictwa

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego oraz akceptacja regulaminu.

Uczestnicy konferencji zobowiązani są do przestrzegania Kodeksu Postępowania podczas Security PWNing Conference.

Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro forma, która zostanie przesłana w postaci PDF na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

Nieuregulowanie faktury pro forma nie jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w konferencji.

Zasady składania rezygnacji zostały określone w regulaminie.

W przypadku złożenia rezygnacji w terminie późniejszym niż 14 dni kalendarzowych przed terminem wydarzenia, organizator zastrzega sobie prawo, zgodnie z regulaminem, do obciążenia zamawiającego pełnymi kosztami udziału w konferencji.

Pakiet konferencyjny obejmuje:

  • wstęp na wykłady
  • komplet materiałów konferencyjnych
  • możliwość udziału w zawodach CTF
  • przerwy kawowe i lunch
  • możliwość udziału w after party
  • wstęp do retro informatycznej strefy
  • niepowtarzalną atmosferę  :)

Dodatkowo podczas konferencji umożliwiamy zakup książek PWN z 20% rabatem!

Termin

14-15 listopada 2019, Warszawa

Prosimy o wybór opcji uczestnictwa

Udział w konferencji
konferencja + after party
konferencja (bez after party)

Cennik/kod

przedsprzedaż do 30 czerwca 2019
599 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 736.77 PLN)
od 01 lipca 2019
999 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 1228.77 PLN)
od 01 listopada 2019
1199 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 1474.77 PLN)

Uczestnicy

Dane do wystawienia faktury VAT

Firma/Instytucja
Osoba fizyczna

Warunki zwolnienia z VAT

Tak - oświadczam, że udział w szkoleniu finansowany jest ze środków publicznych
Nie - udział w szkoleniu nie jest finansowy ze środków publicznych

Typ płatności

Przelew po otrzymaniu faktury PRO FORMA
Pay-U