PWNing Online Security & Code 2020 | Instytut PWN
Bezpieczeństwo IT i programowanie

PWNing Online Security & Code 2020 

Do konferencji zostało jeszcze:
20
dni
20
godziny
22
minuty
21
sekundy

Bezpieczeństwo IT jest trudnym, a jednocześnie fascynującym zagadnieniem. Nieustannie powstają nowe zagrożenia dla aplikacji, systemów i sieci komputerowych. Równolegle tworzone są coraz lepsze i skuteczniejsze zabezpieczenia. Specjaliści IT i hackerzy posiadają imponujący zestaw narzędzi, technik i rozwiązań – od współczesnych metodyk tworzenia bezpiecznego oprogramowania, mitygacji wbudowanych w kompilatory i systemy, czy coraz częstszego wykorzystania sandboxów/WAFów/IDSów/IPSów, aż do coraz powszechniejszej wiedzy o słabych stronach zabezpieczeń i nowatorskich technik wyszukiwania błędów w oprogramowaniu prowadzących do niekończącej się fali 0-dayów.

 – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Wspólnie z Gynvaelem Coldwindem, Przewodniczącym Rady Programowej, zapraszamy Was do udziału w PWNing Online Security & Code, w  konferencji poświęconej problematyce współczesnego hackingu, bezpieczeństwa IT… oraz programowania!

Gynvael-zdj_C4_99cie

Będzie to pierwsza wirtualna odsłona naszego kultowego wydarzenia Security PWNing Conference! Dotychczasowe cztery edycje stacjonarne znalazły uznanie zarówno wśród uczestników, jak i prelegentów.

Ponieważ jednak nie ma bezpieczeństwa IT bez oprogramowania, postanowiliśmy w tym roku rozszerzyć naszą konferencję
o dodatkową ścieżkę poświęconą programowaniu. Będzie to okazja dla obu grup specjalistów do dyskusji, a także zapoznania się z nowinkami z odrębnych, a jednak tak bliskich sobie dziedzin.

Jesteśmy zmotywowani i z wielką energią pracujemy nad organizacją tegorocznej edycji w nowej formule. PWNing  to jedno z najważniejszych wydarzeń z obszaru bezpieczeństwa IT.

 

Bądźcie tam z nami – zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco!

GizikPWNing-bordo2

Trochę wspomnień…. :)

CALL FOR PAPERS

270x270_CFP_CODE

Tegoroczne tematy

Nasza Rada Programowa stale pracuje  aby zapewnić najlepszy poziom merytoryczny wydarzenia. Na gotowy program musicie jeszcze chwilę zaczekać ale zapewniamy…
będzie ciekawie!

 – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – -

W tegorocznej edycji możecie spodziewać się takich tematów, jak:

 • na ścieżce SEC/HACK
  • bezpieczeństwo aplikacji webowych, desktopowych, serwerowych lub mobilnych,
  • bezpieczeństwo sieci, systemów komputerowych lub innych urządzeń,
  • kryptografia i/lub steganografia,
  • inżynieria wsteczna oprogramowania lub/i sprzętu,
  • socjotechnika,
  • informatyka śledcza,
  • bughunt lub bug bounty,
 • na ścieżce CODE
  • popularne języki programowania, frameworki, biblioteki,
  • programowanie na wszystkich poziomach abstrakcji,
  • techniki programistyczne, wzorce projektowe, algorytmy,
  • architektura oprogramowania,
  • ciekawostki programistyczne.

 

Program

23 listopada
8:40-9:50
Rejestracja uczestników konferencji
9:50-10:00
Otwarcie konferencji
Ścieżka SEC/HACK
GYNVAEL COLDWIND
Otwarcie konferencji
Ścieżka CODE
JAKUB NABRDALIK
10:00-17:45
PRACE W TOKU
17:45-18:00
Zakończenie
Ścieżka SEC/HACK
GYNVAEL COLDWIND
Zakończenie
Ścieżka CODE
JAKUB NABRDALIK
24 LISTOPADA
9:50-18:00
PRACE W TOKU

Warsztaty

Zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w dniach 19-27 listopada.

270x270_WARSZTATY_Frankowicz_online 270x270_WARSZTATY_Piwowarek_Nowości Java 270x270_WARSZTATY_Frankowicz_bezpieczeństwo ML
270x270_WARSZTATY_Nabrdalik_online Programowanie funkcyjne_Piwowarek

Rada programowa

Przewodniczący Rady Programowej

GYNVAEL COLDWIND

Gynvael_T2Jx9xFCi3q250

Programista pasjonat z zamiłowaniem do bezpieczeństwa komputerowego i niskopoziomowych aspektów informatyki, a także autor licznych artykułów, publikacji, podcastów oraz wystąpień poświęconych tym tematom.  W 2013 roku odebrał w Las Vegas (wspólnie z Mateuszem Jurczykiem) nagrodę Pwnie Award w kategorii „Najbardziej innowacyjne badanie naukowe” z dziedziny bezpieczeństwa komputerowego. Współzałożyciel zespołu Dragon Sector”, jednej z najlepszych drużyn CTF na świecie. Od 2010 roku mieszka w Zurychu, gdzie pracuje dla firmy Google jako Senior Software Engineer/Information Security Engineer.

SKŁAD RADY PROGRAMOWEJ ŚCIEŻKI SEC/HACK

Gynvael Coldwind – gynvael.coldwind.pl
Anna Chałupska – isaca.waw.pl
Mateusz Jurczyk – j00ru.vexillium.org
Mateusz Kocielski – logicaltrust.net / akat1.pl/

SKŁAD RADY PROGRAMOWEJ ŚCIEŻKI CODE

 Gynvael Coldwind – gynvael.coldwind.pl
Mateusz Kupilas – kupilas.pl
Jakub Nabrdalik – solidcraft.eu / twitter.com/jnabrdalik
Grzegorz Piwowarek  4comprehension.com/
Adam Sawicki  asawicki.info
Paweł „Krzaq” Zakrzewski – dev.krzaq.cc

Relacje

Security PWNing CONFERENCE 2019 - rekordowa liczba uczestników

14-15 listopada miała miejsce w Warszawie IV edycji najbardziej technicznej konferencji z zakresu bezpieczeństwa IT
„SECURITY PWNing Conference”. W trakcie 2 dni spotkania wystąpiło 24  prelegentów, których prelekcji wysłuchała rekordowa ilość ponad 450 uczestników, rozegrano zawody liczone do klasyfikacji generalnej CTFtime, wygłoszono serię prezentacji podczas sesji lightning talks oraz stworzono nową sieć kontaktów w ramach czasu na networking i rozmowy z prelegentami.
Ponad 450 specjalistów do spraw bezpieczeństwa IT, osób odpowiedzialnych za administrowanie sieciami i systemami IT, konsultantów i ekspertów bezpieczeństwa informacji, pracowników firm dostarczających rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IT oraz pasjonatów tematyki wzięło udział w wydarzeniu organizowanym przez Instytut PWN. Wzorem poprzednich trzech edycji Przewodniczącym Rady Programowej i twarzą spotkania był Gynvael Coldwind, znany programista-pasjonat z zamiłowaniem do bezpieczeństwa komputerowego i niskopoziomowych aspektów informatyki, współzałożyciel zespołu Dragon Sector, pracujący w Google jako Tech. Lead / Manager w zespole bezpieczeństwa IT.
Konferencja „Security PWNing” 2019 było znakomitą okazją do wysłuchania 20 wystąpień najlepszych ekspertów cyberbezpieczeństwa z Polski i Europy. Zarówno Prelegenci, jak i uczestnicy podkreślali głęboko techniczny charakter konferencji, różnorodność podejmowanych zagadnień z zachowaniem spójności programu oraz najwyższy poziom merytoryczny prelekcji. Podejmowane tematy spotkały się z dużym zainteresowaniem zgromadzonych, a gorące dyskusje przenosiły się z sali konferencyjnej w kuluary.
Konferencji towarzyszyły gorące emocje uczestników zawodów liczonych do klasyfikacji generalnej CTFtime. Konkurs był organizowany przez jedną z najlepszych drużyn CTF na świecie - polski zespół Dragon Sector. W szrankach stanęło ponad 40 uczestników w kilkunastu drużynach mierząc się z arcytrudnymi zadaniami. Zwycięskim drużynom przypadły nagrody o łącznej wartości 53 tys. PLN.
Organizatorzy konferencji nie zapomnieli także o tym, aby uczestnikom konferencji zapewnić dobrą rozrywkę – w Strefie Relaksu można było zagrać w kultowe gry na sprzęcie sprzed kilkunastu–kilkudziesięciu lat od Fundacji Dawne Komputery i Gry, stworzyć własne dzieło sztuki na cyfrowej ścianie graffiti. A wieczorem wziąć udział w networkingu i zrelaksować się na after party .
Gynvael Coldwind, który już po raz czwarty czuwał nad koncepcją i agendą konferencji zaprosił zgromadzonych i wszystkich chętnych na kolejną edycję Security PWNing, która będzie miała miejsce w listopadzie 2020 w Warszawie. Kolejna dawka technicznej wiedzy i najciekawszych tematów z zakresu bezpieczeństwa IT gwarantowana - do zobaczenia! :)

Prelegenci

Kamil Frankowicz
Fan fuzzingu oraz nowych metod powodowania awarii programów. Na co dzień broni bezpieczeństwa polskiego Internetu, pracując jako Senior ... więcej
Krzysztof Pachulski
Miłośnik shaderów, bywalec game jamów, z doświadczenia programista (toole, engine). Zna najciemniejsze zakamarki Unreal Engine. Główn... więcej

Miejsce i termin

23-24 listopada, Online
virtual meeting
transmisjeonline.pl

Konferencje partnerskie

confidence_logo plnog_logo2 logo_poziom

Formularz rejestracyjny

Warunki uczestnictwa

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego oraz akceptacja regulaminu.

Uczestnicy konferencji zobowiązani są do przestrzegania Kodeksu Postępowania podczas Security PWNing Conference.

Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro forma, która zostanie przesłana w postaci PDF na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

Nieuregulowanie faktury pro forma nie jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w konferencji.

Zasady składania rezygnacji zostały określone w regulaminie.

W przypadku złożenia rezygnacji w terminie późniejszym niż 14 dni kalendarzowych przed terminem wydarzenia, organizator zastrzega sobie prawo, zgodnie z regulaminem, do obciążenia zamawiającego pełnymi kosztami udziału w konferencji.

Termin

23-24 listopada 2020, Online

Cennik/kod

od 01 sierpnia 2020
540 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 664.2 PLN)
od 01 listopada 2020
599 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 736.77 PLN)

Dane do wystawienia faktury VAT

Firma/Instytucja
Osoba fizyczna

Warunki zwolnienia z VAT

Tak - oświadczam, że udział w szkoleniu finansowany jest ze środków publicznych
Nie - udział w szkoleniu nie jest finansowy ze środków publicznych

Typ płatności

Przelew po otrzymaniu faktury PRO FORMA
Pay-U