Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,
serdecznie zapraszam do udziału w konferencji
która odbędzie się w Warszawie w dniach 24-25 maja 2019 r.
w tym samym co poprzednio urokliwym miejscu.
Początkiem konferencji będą warsztaty nt. diagnostyki molekularnej HPV, znaczenia diety w diagnostyce chorób uwarunkowanych genetycznie oraz wsparcia psychologicznego w kobiecych chorobach onkologicznych. Powyższa tematyka pozwoli na poszerzenie wiedzy na te tematy.
Przy udziale wykładowców i ekspertów, poruszone zostaną różne zagadnienia dotyczące rozwoju Banków Mleka w Polsce, przedłużonego karmienia piersią i nowoczesnych metod leczenia hiperbilirubinemii.
Naszym celem również jest zwrócenie uwagi na tematy dotyczące prowadzenia porodu u kobiety z niepełnosprawnością. Być może zaintrygujemy Państwa na tyle, że zrewidujecie swoje dotychczasowe poglądy w niektórych kwestiach.
Serdecznie zapraszam do udziału w tym naukowym wydarzeniu wszystkich zainteresowanych tą tematyką.
Łączę pozdrowienia i zapraszam.
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska
Kierownik Naukowy Konferencji
Program

Uczestnicy konferencji podzieleni zostaną na 3 grupy. Każda z grup uczestniczyć będzie w poniższych wykładach według zaproponowanego podziału godzinowego. Między sesjami zaplanowana jest 5-minutowa przerwa.
- 14:30-15:45 | I sesja
- 15:50-17:05 | II sesja
- 17:10-18:25 | III sesja
Choroba nowotworowa stanowi poważny kryzys, zarówno w sensie emocjonalnym, jak również psychospołecznym w życiu dotkniętego nią człowieka i jego najbliższych. Schorzenie to wprowadza w dotychczasowej egzystencji znaczne zmiany – Dotąd sprawna i czynna osoba zostaje skonfrontowana z traumatycznym dla niej zagrożeniem – utratą zdrowia a niekiedy nawet życia.
więcej>>Coraz więcej osób mierzy się z problemem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Diagnostyka w tym obszarze nie jest prosta, ale w ostatnich latach znacząco rozwinęła się, co zwiększa możliwość profilaktyki oraz odpowiedniego leczenia.
więcej>>- Wirus brodawczaka ludzkiego (Human papilloma virus- HPV) w ustroju ludzkim
- Charakterystyka molekularna wirusa
- Cytologia na podłożu płynnym (Liquid based cytology – LBC)
- Sposoby wykrywania wirusa HPV przy pomocy LBC- system CINTec+ i system SurePath, interpretacja wyników badań

Karmienie noworodków przedwcześnie urodzonych, mlekiem własnej matki lub mlekiem dawczyń to krótkofalowa i długofalowa inwestycja w ich zdrowie i przyszły lepszy rozwój. Podstawą żywienie, zwłaszcza tych wcześniaków wymagających intensywnej terapii, jest w pierwszych godzinach życia siara a w kolejnych dniach, przy niewystarczającej podaży mleka matki, pokarm z banku mleka kobiecego.
więcej>>Żółtaczka jest jednym z najczęściej obserwowanych objawów w okresie noworodkowym, a przedłużająca się jest problemem dla rodziców i lekarzy, szczególnie w opiece ambulatoryjnej. Aktualnie, dzięki możliwościom monitorowania hiperbilirubinemii metodami nieinwazyjnymi, wcześniej wykrywa się stężenia bilirubiny wymagające leczenia.
więcej>>Elektrostymulacja TENS czyli przezskórna stymulacja nerwów. To sprawdzona klinicznie, nieinwazyjna, niefarmakologiczna i co najważniejsze skuteczna metoda ograniczania dolegliwości bólowych podczas porodu. TENS to metoda bardzo skuteczna, stymuluje naturalne, fizjologiczne mechanizmy przeciwbólowe organizmu (endorfiny i bramkowanie bólu), a jego podstawową zaletą jest brak działań ubocznych.
Wystąpienie pierwszej w Polsce certyfikowanej Konsultantki ds. Snu Dziecka z dyplomem Family Sleep Institute w USA (Certified Sleep Consultant, CSC).
Według zaleceń WHO liczba cięć cesarskich powinna się mieścić w granicach 10 – 15%. W ostatnich latach liczba cięć cesarskich w Polsce oscyluje w granicach 50-60% w niektórych regionach. Powstaje pytanie co jest tego przyczyną i na ile cięcia cesarskie na tzw. życzenie dominują w tych statystykach. Tak wysoki procent cięć cesarskich pierwszorazowych wiąże się wielokrotnie z koniecznością ponownych cięć – tzw. „cięć po cięciu”.
więcej>>Zakres opieki sprawowanej nad kobietą w porodzie regulują przepisy prawne zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej (Dz. U. poz. 1756). Jednak opieka nad kobietą niepełnosprawną będącą w ciąży, porodzie i połogu wymaga dodatkowych działań uwzględniających różne czynniki, aby zapewnić jej i jej dziecku holistyczną opiekę.
więcej>>W ostatnich latach na świecie – w tym w Polsce, obserwujemy wzrost liczby cięć cesarskich. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO – World Health Organization) optymalny odsetek cięć cesarskich nie powinien przekraczać 10-15%, jednak w praktyce, wskaźnik ten jest wyższy. W Polsce w 2018 r. na 341 256 porodów ogółem, wykonano 153 726 cięć cesarskich, co stanowi 45% ogółu*.
więcej>>Światło odgrywa podstawową rolę w rozwoju narządu wzroku wpływając na wzrost gałki ocznej i rozwój obwodowych części siatkówki. Podtrzymuje procesy widzenia wpływając na ostrość wzroku i widzenie barwne, reguluje również dobowy rytm biologiczny. W macicy dziecko przebywa w półmroku. Natomiast bezpośrednio po urodzeniu doświadcza nieznanych mu do tej pory doznań takich jak niższa temperatura, hałas, dotyk, światło.
więcej>>Położna – samodzielny specjalista w zakresie opieki nad kobietą w każdym okresie jej życia. Osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie potwierdzone dyplomem ukończenia studiów wyższych oraz prawem wykonywania zawodu. Zawód położnej jest zawodem samodzielnym, chronionym ustawą. Zawód położnej to zawód z pasją. Położna kojarzona jest najczęściej z salą porodową. Zawsze kojarzy się rodzącym się człowiekiem i choć tak jest postrzegana to przecież do kompetencji położnej należy znacznie więcej działań:
więcej>>Relacje
Szanowni Państwo,
PZWL Wydawnictwo Lekarskie we współpracy z prof. Ewą Dmoch-Gajzlerską miało przyjemność przygotować II edycję ogólnopolskiej konferencji naukowej pn. „Położna w świecie nauki i praktyki”.
Konferencja odbyła się w dniach 24-25 maja 2019 r. w Golden Floor Tower przy ul. Chłodnej w Warszawie. Zdobywaniu wiedzy towarzyszył przepiękny widok na panoramę Warszawy widoczny z 32 piętra budynku.
Podczas 2-dniowego spotkania mieliśmy przyjemność gościć ponad 130 osób. Konferencja podzielona została na dwie części: warsztatową i wykładową. W czasie pierwszej – warsztatowej, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o zagadnienia związane ze wsparciem psychologicznych podczas kobiecych chorób onkologicznych, dowiedzieli się jakie znaczenia przy tych schorzeniach ma odpowiednio dobrana dieta oraz posłuchali o diagnostyce molekularnej HPV.
Drugiego dnia, sesja wykładowa przygotowana przez zespół ekspertów traktowała o rozwoju banków mleka w Polsce, nowoczesnych metod leczenia żółtaczki, rozwiała wątpliwości dotyczące wyboru między porodem siłami natury i cesarskim cięciem. Przestawiono niefarmakologiczne metody leczenia bólu porodowego, omówiono jaki wpływ na noworodka ma dobór odpowiedniego oświetlenia na Sali porodowej oraz opowiedziano o wielokierunkowości działań położnych. Wszystkim wykładom towarzyszyły ciekawe i długie dyskusje.
Dziękujemy wszystkim prelegentom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie wystąpień, wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i aktywny udział w konferencji i dyskusjach oraz naszym partnerom i patronom za współpracę i obecność przy kolejnym wydarzeniu dedykowanym położnictwu.
Zespół PZWL Wydawnictwa Lekarskiego
Program II edycji konferencji "Położna w świecie nauki i praktyki" dostępny jest pod linkiem
www.instytutpwn.pl/konferencja/polozna2019
Mamy za sobą konferencję Położna w świecie nauki i praktyki,
która odbyła się w dniach 23-24 marca 2018 roku, na 32 piętrze, z przepięknym widokiem na Warszawę.
Spotkanie otworzyła i poprowadziła prof. nadzw. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska, kierownik naukowy spotkania.
Podczas konferencji wykładowcy podzielili się swoimi wieloletnimi doświadczeniami ze swojej codziennej praktyki położniczej, m.in. postępowania w krwotokach położniczych, opieki neonatologicznej ze szczególnym uwzględnieniem noworodka o małej i bardzo małej masie urodzeniowej, jego pielęgnacji a także sposobów odżywiania i znaczenia odpowiedniej ilości wody
w naszym organizmie.
Ogromne zainteresowanie wzbudziły również warsztaty, prowadzone w trzech równoległych blokach, w trakcie których poruszyliśmy bardzo trudne tematy: hospicja perinatalne i roli ojca w szkole rodzenia. Wspólnie zastanowiliśmy się również nad tym jak się bronić przed oskarżeniami.
Mamy nadzieję, że treści przedstawione na wykładach były dla Państwa interesujące oraz przydatne w rozwoju zawodowym i codziennej pracy.
W wykładach aktywnie uczestniczyło prawie 90 osób.
Poniżej krótka fotorelacja.
W imieniu PZWL Wydawnictwa Lekarskiego oraz Partnerów, serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie.
Zespół PZWL Wydawnictwa Lekarskiego
Szanowni Państwo,
PZWL Wydawnictwo Lekarskie we współpracy z prof. Ewą Dmoch-Gajzlerską miało przyjemność przygotować II edycję ogólnopolskiej konferencji naukowej pn. „Położna w świecie nauki i praktyki”.
Konferencja odbyła się w dniach 24-25 maja 2019 r. w Golden Floor Tower przy ul. Chłodnej w Warszawie. Zdobywaniu wiedzy towarzyszył przepiękny widok na panoramę Warszawy widoczny z 32 piętra budynku.
Podczas 2-dniowego spotkania mieliśmy przyjemność gościć ponad 130 osób. Konferencja podzielona została na dwie części: warsztatową i wykładową. W czasie pierwszej – warsztatowej, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o zagadnienia związane ze wsparciem psychologicznych podczas kobiecych chorób onkologicznych, dowiedzieli się jakie znaczenia przy tych schorzeniach ma odpowiednio dobrana dieta oraz posłuchali o diagnostyce molekularnej HPV.
Drugiego dnia, sesja wykładowa przygotowana przez zespół ekspertów traktowała o rozwoju banków mleka w Polsce, nowoczesnych metod leczenia żółtaczki, rozwiała wątpliwości dotyczące wyboru między porodem siłami natury i cesarskim cięciem. Przestawiono niefarmakologiczne metody leczenia bólu porodowego, omówiono jaki wpływ na noworodka ma dobór odpowiedniego oświetlenia na Sali porodowej oraz opowiedziano o wielokierunkowości działań położnych. Wszystkim wykładom towarzyszyły ciekawe i długie dyskusje.
Dziękujemy wszystkim prelegentom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie wystąpień, wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i aktywny udział w konferencji i dyskusjach oraz naszym partnerom i patronom za współpracę i obecność przy kolejnym wydarzeniu dedykowanym położnictwu.
Zespół PZWL Wydawnictwa Lekarskiego
Program II edycji konferencji "Położna w świecie nauki i praktyki" dostępny jest pod linkiem
www.instytutpwn.pl/konferencja/polozna2019
Prelegenci
Program II edycji ogólnopolskiej konferencji
Położna w świecie nauki i praktyki
został przygotowany przez zespół ekspertów pod kierownictwem naukowym
prof. nadzw. dr hab. n. med. Ewy Dmoch-Gajzlerskiej
_________________________________________________________________________________
Bankiet
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolacji,
która odbędzie się w piątek 24 maja 2019 r. o godz. 20:00
w Golden Floor Tower przy ul. Chlodnej 51 w Warszawie.
Miejsce i termin
Chłodna 51, Warszawa
Nocleg
Hotel Ibis Warszawa Centrum**
al. Solidarności 165, Warszawa | 22 520 30 00
www.ibis.com/pl/hotel-2894-ibis-warszawa-centrum-hostel-warszawa-centrum/index.shtml
Hotel Ibis usytuowany jest 500 metrów od Centrum Konferencyjnego Golden Floor Tower.
Dla gości konferencji Położna w świecie Nauki i Praktyki obowiązuje indywidualna rezerwacja
na hasło PZWL. Rezerwacji można dokonać poprzez wysłanie wiadomości z hasłem na adres
H2894-FO@accor.com - bezkosztowa anulacja rezerwacji możliwa jest do 7 dni przed
planowanym przyjazdem.
Ceny noclegu:
(oferta ważna jest do 17.05.2019 r.)
- pokój 1-os ze śniadaniem 260 PLN
- pokój 2-os ze śniadaniem 280 PLN
Kontakt
informacje organizacyjne, współpraca, partnerzy branżowi, uczestnictwo:
Joanna Bełcik
Koordynator Konferencji i Szkoleń
joanna.belcik@pwn.pl
506 130 116