Konferencja w Muzeum II Wojny Światowej
Konstrukcje Budowlane 2018
Do konferencji zostało jeszcze:
20
dni
20
godziny
22
minuty
21
sekundy

Praktyczna konferencja dla inżynierów budownictwa

Czołowe spotkanie przeznaczone dla polskiej branży budowlanej

Zapraszamy Państwa do udziału w V edycji ogólnopolskiej konferencji

Konstrukcje Budowlane”.

Kontynuując formułę spotkań w najbardziej spektakularnych lokalizacjach w Polsce, V, jubileuszowa edycja odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Budynek Muzeum pełen jest nowoczesnych rozwiązań. Konstrukcja sięga 14 metrów pod ziemię i  ma 40 m w najwyższym punkcie. Ponad 23 tysiące m2 powierzchni, 6 kondygnacji podziemnych oraz 8 naziemnych wymagały zastosowania ciekawych rozwiązań projektowych, technologicznych i materiałowych.

Wykłady poprowadzą przede wszystkim praktycy, biorący udział w budowie Muzeum, ale również wybitni specjaliści i niekwestionowane autorytety:
prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolskiprof. dr hab. inż. Michał Knauff
oraz mgr inż. Wiesław Bocheńczyk, którzy od lat czuwają nad programem konferencji.

Sprawdzona w ubiegłych latach formuła, charakteryzująca się połączeniem wiedzy teoretycznej i doświadczeń praktyków, pozwoli Państwu na zdobycie  umiejętności przydatnych w codziennej pracy.

Kolejna, piąta już edycja wydarzenia kierowanego do specjalistów branży budowlanej, odbędzie się 30 listopada 2018 roku.

 Wieloletnie doświadczenie i wiedza  ekspertów są gwarancją zaprezentowania najbardziej aktualnych tematów, nurtujące specjalistów z branży budowlanej.

Serdecznie zapraszamy!

Na konferencję zapraszamy przede wszystkim:     

 • konstruktorów i ekspertów budownictwa
 • projektantów i architektówVLUU L310W L313 M310W / Samsung L310W L313 M310W
 • inżynierów budownictwa i kierowników budowy
 • osoby związane z wykonawstwem i nadzorem budowlanym
 • pracowników administracji publicznej oraz budowlanej
 • praktyków z branży budowlanej
 • studentów kierunków budownictwa

Program

Zmienność wybranych polskich przepisów konstrukcyjnych w okresie powojennym (1945-2018)
Prof dr hab.inż. Włodzimierz Starosolski
Minimalne zbrojenie konstrukcji żelbetowych z ogólnego punktu widzenia
Prof. dr hab. inż. Michał Knauff

Normy projektowania konstrukcji zawierają przepisy określające minimalne pole przekroju zbrojenia. Minimalne zbrojenie powinno uniemożliwić kruche wyczerpanie nośności oraz ograniczyć szerokość rys do poziomu nadającego się do akceptacji. Niektóre przepisy dotyczące tego zbrojenia wynikają z teorii żelbetu, inne mają charakter arbitralnych ustaleń. W artykule przedstawiono próbę zwięzłego sformułowania ogólnych zasad, z których można wywieść najważniejsze przepisy i algorytmy wyznaczania minimalnego zbrojenia. Takie ujęcie tego zagadnienia może okazać się pożyteczne w przypadkach, w których sam tekst przepisów nie jest wystarczający.

Nowe, bardzo istotne regulacje prawne specustawy mieszkaniowej
Mgr inż. Wiesław Bocheńczyk
Temat wkrótce
Architekt Muzeum II Wojny Światowej
Mgr inż arch. Jacek Droszcz
Temat wkrótce
Konstruktor Muzeum II Wojny Światowej
Mgr inż. Paweł Gębka
Za każdym budynkiem kryje się historia - nasza przygoda z Muzeum II Wojny Światowej
Doświadczenia firmy Soletanche
Urszula Tomczak, Hubert Tomczak

Wycieczka po Muzeum

Dla chętnych, po części wykładowej konferencji, odbędzie się wycieczka z konstruktorem i architektem muzeum.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Relacje

Szanowni Państwo,

24 listopada w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się IV edycja konferencji "Konstrukcje budowlane".

W trakcie paneli dyskutowano o budownictwie podziemnym, m.in. na przykładzie konstrukcji Muzeum Śląskiego, oraz o budownictwie wysokościowym, odnosząc się do najbardziej zaawansowanych konstrukcji w Polsce.

Dodatkową atrakcją dla uczestników była wycieczka po Muzeum, prowadzona przez projektanta konstrukcji Muzeum - Wojciecha Wilczka oraz członka architektonicznego zespołu projektowego Mikołaja Szuberta-Tecla, którzy wskazali na żywo najważniejsze elementy konstrukcyjne.

W Konferencji wzięło udział niemal 150 uczestników, w tym m.in.: kierownicy budowy, projektanci, inżynierowie budowy, kierownicy zespołów projektowych, rzeczoznawcy budowlani, inspektorzy nadzoru robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia. Jednocześnie, już teraz, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w V edycji, która odbędzie się jesienią 2018 roku!

Szanowni Państwo,

III edycja konferencji Konstrukcje Budowlane odbyła się 25 listopada 2016 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W konferencji uczestniczyło ponad 180 osób, w tym m. in.: kierownicy budowy, projektanci, inżynierowie budowy, kierownicy zespołów projektowych, rzeczoznawcy budowlani, inspektorzy nadzoru robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego.

Przedstawiamy galerię zdjęć z konferencji
, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji już

24 listopada 2017 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach.

II edycja konferencji Konstrukcje Budowlane odbyła się 20 listopada 2015 r. w Centrum Konferencyjnym Muranów. Przedstawiamy galerię zdjęć z konferencji, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji.

Do zobaczenia już 25 listopada 2016 r.!

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z I edycji konferencji w 2014 r. Na Stadionie Narodowym byliśmy świadkami gorących, merytorycznych dyskusji i wypracowania konkretnych rozwiązań oraz wskazań dotyczących stosowania przepisów Prawa Budowlanego w praktyce.

Szanowni Państwo.

Dnia 21 listopada 2014r. na Stadionie Narodowym w Warszawie Wydawnictwo PWN zorganizowało I ogólnopolską warsztatową konferencję "Konstrukcje Budowlane. Nowe wymagania, technologie i materiały – przykłady rozwiązań w praktyce". Ponad 250 osób miało możliwość spotkania ze specjalistami, dla których temat Konstrukcji Budowlanych nie ma tajemnic.

Już samo miejsce organizacji konferencji oznaczało wyjątkowe podejście do wspomnianego tematu oraz dostarczało inspiracji do kuluarowych dyskusji. Stadion Narodowy jako jeden
z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce skłaniał bowiem do rozważań w kontekście wykorzystywania nowych technologii oraz nowatorskich metod działania w branży budowlanej.

Na ekspercki charakter wydarzenia wskazywała obecność prof. Włodzimierza Starosolskiego, który przybliżył uczestnikom zagadnienia związane z „Mimowolnymi błędami przy projektowaniu konstrukcji z betonu”. Również pozostałe tematy dotyczyły przede wszystkim praktycznych zagadnień, co naturalnie skłaniało obecne osoby do żywej wymiany opinii i doświadczeń. Poruszaliśmy m.in. aspekt aktualnych i planowanych zmian w przepisach techniczno-budowlanych, tematy dotyczące ochrony przeciwpożarowej i wymagań konstrukcyjno - wykonawczych oraz temat szans i zagrożeń wynikających z wykorzystania nowych rozwiązań w budownictwie.

Warto podkreślić, że finalnym punktem spotkania była specjalnie zorganizowana wycieczka po Stadionie Narodowym - szlakiem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i wizualnych, dedykowana specjalnie praktykom i fachowcom z branży budowlanej.

Podczas opisywanej konferencji uczestnicy mieli również możliwość zapisywania się na kolejną edycję wydarzenia, które odbędzie się za niecały rok - 20 listopada 2015 roku.

Zapraszamy!

 

 

Prelegenci

Wykłady przygotują dla Państwa praktycy, inżynierowie budownictwa i specjaliści, na co dzień zajmujący się projektowaniem konstrukcji żelbetowych i stalowych. Swoje prelekcje zaprezentują również eksperci z największych firm budowlanych w Polsce

Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski
Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej.
Prof. dr hab. inż. Michał Knauff
W latach 1963–2014 pracownik Politechniki Warszawskiej, od 2011 na wydziale Budownictwa i Inżynierii środowiska SGGW, wykładał także ... więcej
Mgr inż. Wiesław Bocheńczyk
Członek Rady Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, były pracownik Nadzoru Budowlanego, wykładowca i doświadczony prelegent z zakresu... więcej
mgr inż. arch. Jacek Droszcz
mgr inż. Paweł Gębka
mgr inż. Urszula Tomczak
Absolwentka Politechniki Warszawskiej wydziału Inżynieria Lądowa: specjalność Mosty i Budowle Podziemne oraz studium podyplomowego z za... więcej
Mgr inż. Hubert Tomczak
mgr inż. Hubert Tomczak Absolwentka Politechniki Warszawskiej wydziału Inżynieria Lądowa: specjalność Mosty i Budowle Podziemne ora... więcej

Z myślą o Państwa wygodzie przygotowaliśmy bazę noclegów. Rezerwacji można dokonać w następujących hotelach:

1.IBIS GDAŃSK STARE MIASTO

 

_DSC4138m

ul. Heweliusza 24

 • Pokój jednoosobowy ze śniadaniem 180 zł
 • Pokój dwuosobowy ze śniadaniem 200 zł

Adres do rejestracji: H9835@accor.com

Rejestracja na hasło: M2WS

 

Miejsce i termin

30 listopada, Gdańsk
Muzeum II Wojny Światowej
Plac Władysława Bartoszewskiego 1, Gdańsk

Formularz rejestracyjny

Warunki uczestnictwa

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego oraz akceptacja regulaminu.

Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro forma, która zostanie przesłana w postaci PDF na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

Nieuregulowanie faktury pro forma nie jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w konferencji.

Zasady składania rezygnacji zostały określone w regulaminie.

W przypadku złożenia rezygnacji w terminie późniejszym niż 14 dni kalendarzowych przed terminem wydarzenia, organizator zastrzega sobie prawo, zgodnie z regulaminem, do obciążenia zamawiającego pełnymi kosztami udziału w konferencji.

Pakiet konferencyjny obejmuje:

 • wstęp na wykłady
 • udział w wystawach firm z branży budowlanej
 • komplet materiałów konferencyjnych
 • przerwy kawowe
 • lunch
 • wycieczkę z architektem i konstruktorem Muzeum II Wojny Światowej

 

Dodatkowo podczas konferencji umożliwiamy zakup książek PWN z 20% rabatem!

 

 

Termin

30 listopada 2018, Gdańsk

Opcje dodatkowe

Udział w konferencji
Udział w konferencji + Wycieczka z konstruktorem i architektem Muzeum II Wojny Światowej

Cennik/kod

od 07 sierpnia 2018
399 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 490.77 PLN)
od 09 listopada 2018
499 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 613.77 PLN)

Warunki zwolnienia z VAT

Tak - oświadczam, że udział w szkoleniu finansowany jest ze środków publicznych
Nie - udział w szkoleniu nie jest finansowy ze środków publicznych

Uczestnicy

Dane do wystawienia faktury VAT

Firma/Instytucja
Osoba fizyczna

Typ płatności

Przelew po otrzymaniu faktury PRO FORMA
Pay-U