Konferencja

KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2019

Do konferencji zostało jeszcze:
20
dni
20
godziny
22
minuty
21
sekundy

Instytut PWN zaprasza do udziału w praktycznej konferencji
dla inżynierów budownictwa

konstrukcje budowlane 2019

W poprzednich edycjach omówione zostały konstrukcje i architektura budynków, w których mieliśmy przyjemność Państwa gościć: Stadion Narodowy w Warszawie, Muzeum  Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie,  Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Na VI edycję tego wydarzenia wracamy znów do stolicy i zapraszamy Państwa do budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, który jak mówi tradycja spotkania zostanie szczegółowo omówiony przez jego twórców. 

 DOWIEDZ SIĘ CZYM ŻYJE BRANŻA BUDOWLANA!


zdjęcie z ulotki

Konferencja Konstrukcje Budowlane

Konferencja Konstrukcje Budowlane jest ogólnopolskim wydarzeniem poświęconym aktualnym zagadnieniom z zakresu budownictwa, konstrukcji budynków oraz ich architektury. Podczas VI edycji corocznego spotkania poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. budownictwa zrównoważonego, uwarunkowań prawnych oraz technologii BIM. Wydarzenie skierowane jest do inżynierów budowlanych, praktyków i pasjonatów. Jego swobodna atmosfera i praktyczny charakter pozwala na wymianę doświadczeń, zdobycie wiedzy oraz sprzyja nawiązaniu kontaktów biznesowych.

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Czołowe spotkanie polskiej branży budowlanej
 • Połączenie wiedzy teoretyczne i doświadczeń praktyków
 • Solidna dawka praktycznej wiedzy
 • Najbardziej aktualne tematy
 • Nowe trendy, rozwiązania i technologie
 • Zdobycie umiejętności przydatnych w codziennej pracy
 • Prelekcje ekspertów
 • Strefa networkingowa
 • Swobodna atmosfera i branżowe atrakcje
 • Spotkanie z autorami branżowych książek
 • Możliwość zakupu specjalistycznych książek PWN z 20% zniżką

Program

Tematy wystąpień uzupełniane będą na bieżąco.

Więcej informacji już wkrótce.

Uwzględnienie sytuacji wyjątkowych w projektowaniu konstrukcji
prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski
Istotne zmiany przepisów prawa budowlanego w 2019 roku oraz ich skutki dla inżynierów budownictwa
mgr inż. Wiesław Bocheńczyk
Oddziaływanie sprężenia na konstrukcje z betonu - normy projektowania
prof. dr hab. inż. Michał Knauff

Profil uczestnika

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących pogłębić wiedzę
z zakresu konstrukcji budowlanych!

 • Projektanci konstrukcji
 • Architekci
 • Kierownicy budowy
 • Inżynierowie budownictwa
 • Praktycy z branży budowlanej
 • Inwestorzy
 • Wykonawcy
 • Rzeczoznawcy budowlani
 • Pracownicy administracji publicznej i budowlanej
 • Studenci kierunków budowlanych

Relacje

Konferencja Konstrukcje Budowlane 2018 odbyła się 30 listopada w Gdańsku. Po długiej selekcji ciekawych konstrukcyjnie budynków znajdujących się na terenie Polski, na tegoroczny warsztat wybrany został budynek Muzeum II Wojny Światowej – nowy symbol miasta Gdańsk.

Podczas jednodniowego wydarzenia uczestnicy wysłuchali wykładów dotyczących projektów kubaturowych na przykładach Europejskiego Centrum Solidarności i warszawskiej Rotundy PKO BP, minimalnego zbrojenia konstrukcji żelbetowych, rozwoju analiz MES czy dowiedzieli się czym jest specustawa mieszkaniowa i jakie wypływają z niej wnioski. Goście przybyli na konferencję uczestniczyli w wykładach niekwestionowanych autorytetów branży i autorów wielu książek naukowych prof. dr. hab. inż. Włodzimierza Starosolskiego oraz prof. dr hab. inż. Michała Knauffa.

Przedstawione zostały aż cztery prelekcje traktujące o sprawach konstrukcji Muzeum II WŚ. Referat arch. Jacka Droszcza z gdyńskiego studia Kwadrat, o architekturze budynku, wykład o skomplikowanej konstrukcji budynku muzeum, autorstwa inż. Pawła Gębki i inż. Krzysztofa Pelweckiego – konstruktorów z wrocławskiej pracowni PG-Projekt oraz prezentacja inż. Urszuli i Huberta Tomczaków z firmy Soletanche opowiadająca o fundamentach budynku, wzbudziły w uczestnikach konferencji prawdziwe emocje i porwały do późniejszych dyskusji.

Również i w tym roku, uczestnicy konferencji mieli okazję wziąć udział w nietypowej wycieczce po muzeum i poznać tajniki jego konstrukcji. Całość opatrzona została komentarzem twórców odpowiedzialnych za ostateczny kształt budynku.

W V edycji konferencji wzięło udział ponad 120 uczestników z całej Polski, a wśród nich konstruktorzy, architekci, inżynierowie budowy, osoby związane z branżą budowlaną, pasjonaci konstrukcji oraz studenci kół naukowych. Spotkanie przebiegło pomyślnie, a wybór Muzeum II Wojny Światowej, wg wyników ankiet przeprowadzonych wśród uczestników, okazał się sukcesem.

Wszystkim prelegentom oraz uczestnikom Konstrukcji Budowlanych 2018 serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Instytut PWN już dziś pragnie zaprosić Państwa do udziału w następnej edycji konferencji Konstrukcje Budowlane.

 „Konstrukcje Budowlane 2017” odbyły się w Muzeum Śląskim w Katowicach, 24 listopada.

W trakcie paneli dyskutowano o budownictwie podziemnym, m.in. na przykładzie konstrukcji obiektu, w którym odbywało się spotkanie oraz o budownictwie wysokościowym, odnosząc się do najbardziej zaawansowanych konstrukcji w Polsce.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić budynek Muzeum Śląskiego z komentarzem  projektanta konstrukcji inż. Wojciecha Wilczka oraz członka architektonicznego zespołu projektowego Mikołaja Szuberta-Tecla. Wskazane i przedyskutowane zostały najważniejsze elementy konstrukcyjne.

Wydarzenie zgromadziło niemal 150 uczestników, specjalistów branży budowlanej, architektów, konstruktorów, inżynierów budowy, rzeczoznawców budowlanych, inspektorów nadzoru robót budowlanych oraz inwestorów. Za każdym razem jest nam niezwykle miło gościć również studentów kierunków budowlanych.

Dziękujemy za udział!

Szanowni Państwo,

III edycja konferencji Konstrukcje Budowlane odbyła się 25 listopada 2016 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W konferencji uczestniczyło ponad 180 osób, w tym m. in.: kierownicy budowy, projektanci, inżynierowie budowy, kierownicy zespołów projektowych, rzeczoznawcy budowlani, inspektorzy nadzoru robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego.

Przedstawiamy galerię zdjęć z konferencji
, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji już

24 listopada 2017 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach.

II edycja konferencji Konstrukcje Budowlane odbyła się 20 listopada 2015 r. w Centrum Konferencyjnym Muranów. Przedstawiamy galerię zdjęć z konferencji, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji.

Do zobaczenia już 25 listopada 2016 r.!

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z I edycji konferencji w 2014 r. Na Stadionie Narodowym byliśmy świadkami gorących, merytorycznych dyskusji i wypracowania konkretnych rozwiązań oraz wskazań dotyczących stosowania przepisów Prawa Budowlanego w praktyce.

Szanowni Państwo.

Dnia 21 listopada 2014r. na Stadionie Narodowym w Warszawie Wydawnictwo PWN zorganizowało I ogólnopolską warsztatową konferencję "Konstrukcje Budowlane. Nowe wymagania, technologie i materiały – przykłady rozwiązań w praktyce". Ponad 250 osób miało możliwość spotkania ze specjalistami, dla których temat Konstrukcji Budowlanych nie ma tajemnic.

Już samo miejsce organizacji konferencji oznaczało wyjątkowe podejście do wspomnianego tematu oraz dostarczało inspiracji do kuluarowych dyskusji. Stadion Narodowy jako jeden
z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce skłaniał bowiem do rozważań w kontekście wykorzystywania nowych technologii oraz nowatorskich metod działania w branży budowlanej.

Na ekspercki charakter wydarzenia wskazywała obecność prof. Włodzimierza Starosolskiego, który przybliżył uczestnikom zagadnienia związane z „Mimowolnymi błędami przy projektowaniu konstrukcji z betonu”. Również pozostałe tematy dotyczyły przede wszystkim praktycznych zagadnień, co naturalnie skłaniało obecne osoby do żywej wymiany opinii i doświadczeń. Poruszaliśmy m.in. aspekt aktualnych i planowanych zmian w przepisach techniczno-budowlanych, tematy dotyczące ochrony przeciwpożarowej i wymagań konstrukcyjno - wykonawczych oraz temat szans i zagrożeń wynikających z wykorzystania nowych rozwiązań w budownictwie.

Warto podkreślić, że finalnym punktem spotkania była specjalnie zorganizowana wycieczka po Stadionie Narodowym - szlakiem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i wizualnych, dedykowana specjalnie praktykom i fachowcom z branży budowlanej.

Podczas opisywanej konferencji uczestnicy mieli również możliwość zapisywania się na kolejną edycję wydarzenia, które odbędzie się za niecały rok - 20 listopada 2015 roku.

Zapraszamy!

 

 

Prelegenci

Udział w tegorocznej edycji potwierdzili prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski,
prof. dr hab. inż. Michał Knauff oraz mgr inż. Wiesław Bocheńczyk.

Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski
Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej. Czynnie działa w różnego rodzaju organizacjach naukowych: w komitecie naukowym PZiTB, komis... więcej
Prof. dr hab. inż. Michał Knauff
Ekspert w dziedzinie konstrukcji żelbetowych i sprężonych, autor ponad 150 opracowań dotyczących przede wszystkim teorii i projektowan... więcej
Mgr inż. Wiesław Bocheńczyk
Członek Rady Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, były pracownik Nadzoru Budowlanego, wykładowca i doświadczony prelegent z zakresu... więcej

Miejsce i termin

22 listopada, Warszawa
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 55/56, Warszawa

Kontakt

informacje organizacyjne, współpraca, partnerzy branżowi, uczestnictwo:

Joanna Bełcik
Koordynator Konferencji i Szkoleń

joanna.belcik@pwn.pl
506 130 116

 

logo instytut

Formularz rejestracyjny

Warunki uczestnictwa

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego oraz akceptacja regulaminu.

Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro forma, która zostanie przesłana w postaci PDF na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

Nieuregulowanie faktury pro forma nie jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w konferencji.

Zasady składania rezygnacji zostały określone w regulaminie.

W przypadku złożenia rezygnacji w terminie późniejszym niż 14 dni kalendarzowych przed terminem wydarzenia, organizator zastrzega sobie prawo, zgodnie z regulaminem, do obciążenia zamawiającego pełnymi kosztami udziału w konferencji.

Pakiet konferencyjny obejmuje:

 • wstęp na wykłady,
 • udział w wystawach firm z branży budowlanej,
 • komplet materiałów konferencyjnych,
 • przerwy kawowe,
 • lunch,
 • możliwość zakupu specjalistycznych książek PWN z 20% zniżką.

Termin

22 listopada 2019, Warszawa

Cennik/kod

przedsprzedaż do 15 lipca 2019
199 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 244.77 PLN)
od 15 lipca 2019
599 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 736.77 PLN)

{{sectionTitle}}

Dane do wystawienia faktury VAT

Firma/Instytucja
Osoba fizyczna

Warunki zwolnienia z VAT

Typ płatności

Przelew po otrzymaniu faktury PRO FORMA
Pay-U