Konstrukcje Budowlane 2017 | Instytut PWN
IV edycja kluczowego spotkania branży budowlanej w Polsce
Konstrukcje Budowlane 2017
Do konferencji zostało jeszcze:
20
dni
20
godziny
22
minuty
21
sekundy

Praktyczna konferencja dla inżynierów budownictwa

Czołowe spotkanie przeznaczone dla polskiej branży budowlanej

Zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji ogólnopolskiej konferencji

Konstrukcje Budowlane”.

Kontynuując formułę spotkań w najbardziej spektakularnych lokalizacjach w Polsce, tym razem zapraszamy Państwa na Śląsk. Siedziba Muzeum Śląskiego w Katowicach jest jedną z ciekawszych konstrukcji ostatnich lat, w której zastosowano szereg nietypowych i nowoczesnych rozwiązań.

To idealne miejsce, aby omówić najnowsze rozwiązania projektowe, technologiczne i materiałowe oraz oddać głos praktykom.

Kolejna, czwarta już edycja prestiżowego wydarzenia kierowanego do specjalistów branży budowlanej, odbędzie się 24 listopada 2017 roku.

Sprawdzona w ubiegłych latach formuła konferencji, pozwoli Państwu zdobyć praktyczną wiedzę do wykorzystania w codziennej pracy, zaś przykłady najbardziej spektakularnych konstrukcji będą ciekawym uzupełnieniem programu.

 Dzięki wiedzy teoretycznej i wieloletniemu doświadczeniu, nasi eksperci poruszą najbardziej aktualne tematy nurtujące specjalistów z branży budowlanej.

Nad  jakością oraz optymalnym doborem tematów i prelegentów czuwać będą wybitni specjaliści i niekwestionowane autorytety:
prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolskiprof. dr hab. inż. Michał Knauff
oraz mgr inż. Wiesław Bocheńczyk

Serdecznie zapraszamy!

Na konferencję zapraszamy przede wszystkim:

  • konstruktorów i ekspertów budownictwa
  • projektantów i architektów
  • inżynierów budownictwa i kierowników budowy
  • osoby związane z wykonawstwem i nadzorem budowlanym
  • pracowników administracji publicznej oraz budowlanej
  • praktyków z branży budowlanej
  • studentów kierunków budownictwa

Program

8:30-9:00
Rejestracja uczestników
9:00-9:05
Otwarcie konferencji
SESJA I
Sesja inauguracyjna
09:05-09:45
Konstrukcje halowe żelbetowe i sprężone
Rozwój polskiej myśli konstruktorskiej
Prof. dr hab. inż. Włodizmierz Starosolski
09:45-10:25
Minimalne zbrojenie - doktryna Eurokodu i jej zaprzeczenia
Obliczanie zbrojenia ze względu na naprężenia wymuszone
Prof. dr hab. inż. Michał Kanuff
10:25-11:00
Projekt kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego - kategorie inwestycji
mgr inż. Wiesław Bocheńczyk
11:00-11:10
Dyskusja panelowa
11:10-11:25
Przerwa kawowa
SESJA II
Budownictwo wysokościowe
11:25-11:55
Konstrukcje współczesnych budynków wysokich
dr inż. Jacek Wdowicki
11:55-12:25
Rozwiązania techniczne zastosowane przy wznoszeniu konstrukcji kompleksu biurowego
Słupy kompozytowe, stropy sprzężone , beton o wysokiej wytrzymałości
mgr inż. Ryszard Dąbek
12:25-12:35
DLUBAL – oprogramowanie do analizy i wymiarowania konstrukcji budowlanych
Kamil Kozdroń
12:35-13:05
Kompleksowe rozwiązania zabezpieczenia wykopu oraz posadowienia dla budynku wysokościowego w centrum Katowic
mgr inż. Urszula Tomczak
13:05-13:20
Wpływ zastosowania stali EPSTAL o wysokiej ciągliwości na zachowanie się krawędziowego połączenia płyta-słup w stanie awaryjnym wywołanym przebiciem
Michał Kostyk
13:20-13:30
Dyskusja panelowa
13:30-14:00
Przerwa lunchowa
SESJA III
Budownictwo podziemne, na przykładzie konstrukcji Muzeum Śląskiego
14:00-14:30
Budowa tuneli i głębokich podziemi w miastach
prof. dr hab. inż. Anna Siemińska-Lewandowska
14:30-14:40
Możliwości współpracy programu Allplan Engineering 2018 z oprogramowaniem do analizy konstrukcji SCIA Engineer.
Zmiana fizycznego modelu konstrukcji na model analityczny
Michał Skwarczek
14:40-14:55
Przestrzenie dla możliwości
Projekt Muzeum Śląskiego
Arch. inż. dypl. Mikołaj Szubert-Tecl
14:55-15:10
Temat wystąpienia- Dobór i zastosowanie elastomerów Regupol® i Regufoam® w wibroizolacji fundamentów maszyn i posadawianiu elastycznym budynków
Przemysław Macioszek
15:10-15:20
Przerwa kawowa
15:20-15:40
Zalety technologii BIM
Michał Nowicki
15:40-16:10
Wykorzystanie zbrojenia wysokiej wytrzymałości SAS 670/800 w mocno obciążonych słupach części ekspozycyjnej Muzeum Śląskiego w Katowicach.
mgr inż. Wojciech Wilczek
16:10-16:20
AxisVM na tle innych programów do analiz i wymiarowania - przegląd najciekawszych funkcji
Paweł Ordziniak
16:20-16:50
Różnorodność konstrukcji obudowy głębokiego wykopu przy budowie Muzeum Śląskiego
mgr inż. Robert Sołtysik
16:50-17:00
Dyskusja panelowa
17:00-18:00
Wręczenie certyfikatów
17:00-17:45
Wycieczka po Muzeum Śląskim

W trakcie wycieczki projektant konstrukcji – Wojciech Wilczek i członek zespołu projektowego Muzeum – Mikołaj Szubert-Tecl, wskażą najciekawsze elementy konstrukcyjne.

Wycieczka po Muzeum

Dla chętnych, po części wykładowej konferencji, odbędzie się wycieczka z konstruktorem i architektem muzeum.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Relacje

 „Konstrukcje Budowlane 2017” odbyły się w Muzeum Śląskim w Katowicach, 24 listopada.

W trakcie paneli dyskutowano o budownictwie podziemnym, m.in. na przykładzie konstrukcji obiektu, w którym odbywało się spotkanie oraz o budownictwie wysokościowym, odnosząc się do najbardziej zaawansowanych konstrukcji w Polsce.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić budynek Muzeum Śląskiego z komentarzem  projektanta konstrukcji inż. Wojciecha Wilczka oraz członka architektonicznego zespołu projektowego Mikołaja Szuberta-Tecla. Wskazane i przedyskutowane zostały najważniejsze elementy konstrukcyjne.

Wydarzenie zgromadziło niemal 150 uczestników, specjalistów branży budowlanej, architektów, konstruktorów, inżynierów budowy, rzeczoznawców budowlanych, inspektorów nadzoru robót budowlanych oraz inwestorów. Za każdym razem jest nam niezwykle miło gościć również studentów kierunków budowlanych.

Dziękujemy za udział!

 „Konstrukcje Budowlane 2017” odbyły się w Muzeum Śląskim w Katowicach, 24 listopada.

W trakcie paneli dyskutowano o budownictwie podziemnym, m.in. na przykładzie konstrukcji obiektu, w którym odbywało się spotkanie oraz o budownictwie wysokościowym, odnosząc się do najbardziej zaawansowanych konstrukcji w Polsce.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić budynek Muzeum Śląskiego z komentarzem  projektanta konstrukcji inż. Wojciecha Wilczka oraz członka architektonicznego zespołu projektowego Mikołaja Szuberta-Tecla. Wskazane i przedyskutowane zostały najważniejsze elementy konstrukcyjne.

Wydarzenie zgromadziło niemal 150 uczestników, specjalistów branży budowlanej, architektów, konstruktorów, inżynierów budowy, rzeczoznawców budowlanych, inspektorów nadzoru robót budowlanych oraz inwestorów. Za każdym razem jest nam niezwykle miło gościć również studentów kierunków budowlanych.

Dziękujemy za udział!

Szanowni Państwo,

III edycja konferencji Konstrukcje Budowlane odbyła się 25 listopada 2016 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W konferencji uczestniczyło ponad 180 osób, w tym m. in.: kierownicy budowy, projektanci, inżynierowie budowy, kierownicy zespołów projektowych, rzeczoznawcy budowlani, inspektorzy nadzoru robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego.

Przedstawiamy galerię zdjęć z konferencji
, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji już

24 listopada 2017 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach.

II edycja konferencji Konstrukcje Budowlane odbyła się 20 listopada 2015 r. w Centrum Konferencyjnym Muranów. Przedstawiamy galerię zdjęć z konferencji, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji.

Do zobaczenia już 25 listopada 2016 r.!

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z I edycji konferencji w 2014 r. Na Stadionie Narodowym byliśmy świadkami gorących, merytorycznych dyskusji i wypracowania konkretnych rozwiązań oraz wskazań dotyczących stosowania przepisów Prawa Budowlanego w praktyce.

Szanowni Państwo.

Dnia 21 listopada 2014r. na Stadionie Narodowym w Warszawie Wydawnictwo PWN zorganizowało I ogólnopolską warsztatową konferencję "Konstrukcje Budowlane. Nowe wymagania, technologie i materiały – przykłady rozwiązań w praktyce". Ponad 250 osób miało możliwość spotkania ze specjalistami, dla których temat Konstrukcji Budowlanych nie ma tajemnic.

Już samo miejsce organizacji konferencji oznaczało wyjątkowe podejście do wspomnianego tematu oraz dostarczało inspiracji do kuluarowych dyskusji. Stadion Narodowy jako jeden
z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce skłaniał bowiem do rozważań w kontekście wykorzystywania nowych technologii oraz nowatorskich metod działania w branży budowlanej.

Na ekspercki charakter wydarzenia wskazywała obecność prof. Włodzimierza Starosolskiego, który przybliżył uczestnikom zagadnienia związane z „Mimowolnymi błędami przy projektowaniu konstrukcji z betonu”. Również pozostałe tematy dotyczyły przede wszystkim praktycznych zagadnień, co naturalnie skłaniało obecne osoby do żywej wymiany opinii i doświadczeń. Poruszaliśmy m.in. aspekt aktualnych i planowanych zmian w przepisach techniczno-budowlanych, tematy dotyczące ochrony przeciwpożarowej i wymagań konstrukcyjno - wykonawczych oraz temat szans i zagrożeń wynikających z wykorzystania nowych rozwiązań w budownictwie.

Warto podkreślić, że finalnym punktem spotkania była specjalnie zorganizowana wycieczka po Stadionie Narodowym - szlakiem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i wizualnych, dedykowana specjalnie praktykom i fachowcom z branży budowlanej.

Podczas opisywanej konferencji uczestnicy mieli również możliwość zapisywania się na kolejną edycję wydarzenia, które odbędzie się za niecały rok - 20 listopada 2015 roku.

Zapraszamy!

 

 

Prelegenci

Wykłady przygotują dla Państwa praktycy, inżynierowie budownictwa i specjaliści, na co dzień zajmujący się projektowaniem konstrukcji żelbetowych i stalowych. Swoje prelekcje zaprezentują również eksperci z największych firm budowlanych w Polsce

Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski
Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej. Czynnie działa w różnego rodzaju organizacjach naukowych: w komitecie naukowym PZiTB, komis... więcej
Prof. dr hab. inż. Michał Knauff
Ekspert w dziedzinie konstrukcji żelbetowych i sprężonych, autor ponad 150 opracowań dotyczących przede wszystkim teorii i projektowan... więcej
Mgr inż. Wiesław Bocheńczyk
Członek Rady Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, były pracownik Nadzoru Budowlanego, wykładowca i doświadczony prelegent z zakresu... więcej
Arch. inż. dypl. Mikołaj Szubert-Tecl
Dipl.-Ing. Mikołaj Szubert-Tecl – architekt, absolwent Technische Universität w Berlinie. Członek zarządu i architekt prowadzący w Ri... więcej
mgr inż. Wojciech Wilczek
Wojciech Wilczek urodzony 27.03.1977 r. Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Od 2004 r. projektant konstrukcji w F... więcej
prof. dr hab. inż. Anna Siemińska-Lewandowska
Kierownik Zakładu Geotechniki I Budowli Podziemnych w Instytucie Dróg I Mostów, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska. ... więcej
mgr inż. Ryszard Dąbek
Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Zatrudniony w  firmie Monting, na stanowisku  Kierown... więcej
mgr inż. Urszula Tomczak
Kierownik Działu Projektowego Soletanche Polska, z firmą związana od 2004 r. Wcześniej tworzyła projekty w ramach firm takich jak: Warc... więcej
mgr inż. Robert Sołtysik
mgr inż. Robert Sołtysik - absolwent: Wydziału Techniki i Energetyki Rolnictwa Akademii Rolniczej w Krakowie i Wydziału Inżynierii Śro... więcej
dr inż. Jacek Wdowicki
Przez ponad 40 lat pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Konstrukcji Budowlanych na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Poli... więcej
mgr inż. Paweł Ordziniak
Założyciel firmy GammaCAD zajmującej się oprogramowaniem komputerowym dla branży budowlanej. Absolwent Politechniki Poznańskiej na kie... więcej
Michał Skwarczek
Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Budownictwo o specjalności konstrukcje budowlane. Certyfikowany trener i specjalista w... więcej
mgr inż. Michał Kostyk
Inżynier budownictwa, specjalista ds. produktu w Centrum Promocji Jakości Stali – organizacji, która zajmuje się certyfikacją i promo... więcej
Michał Nowicki
Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Lądowego Politechniki Gdańskiej. Za pracę magisterską uzyskał nagrodę Ministra Infrastruktur... więcej
Przemysław Macioszek
mgr inż. Kamil Kozdroń
specjalista ds. wsparcia technicznego i rozwoju w DLUBAL Software Polska, absolwent i doktorant Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Pracuje... więcej

Z myślą o Państwa wygodzie przygotowaliśmy bazę noclegów. Można je rezerwować na hasło „PWN konstrukcje 2017” w następujących hotelach:

1. ibis budget Katowice Centrum

ibis_hotel_noc

al. Walentego Roździeńskiego 18

tel: +48 (32) 350 50 40

mail: h6601-gm@accor.com

 

2. Novotele Katowice Centrum

S

ul. Róździeńskiego 16

tel: +48 502 198 262

mail:  h3377-sl@accor.com

p. Magdalena Dochniak

Miejsce i termin

24 listopada, Katowice
Muzeum Śląskie
Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
tel.:32 213 08 11