Oblicza technologii informacyjnych w cukrzycy – terapia / monitorowanie / zapobieganie
Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy
Pobierz program
Do konferencji zostało jeszcze:
20
dni
20
godziny
22
minuty
21
sekundy

Cukrzyca jest jednym z największych wyzwań w medycynie.

prof. Juleen R. Zierath z Kopenhagi
Prezes Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (EASD)

 

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszam do udziału w VI  Konferencji Zadania pielęgniarki i położnej w  terapii cukrzycy”, która odbędzie się 20 października  br. w Warszawie.

Podczas konferencji, w gronie ekspertów omówimy m.in.: zagadnienia zaburzeń lipidowych w cukrzycy, czynniki ryzyka rozwoju retinopatii cukrzycowej u osób dorosłych oraz funkcjonalną intensywną insulinoterapię  realizowaną z zastosowaniem wielokrotnych wstrzyknięć lub osobistej pompy insulinowej. Wspólnie zastanowimy się też czy ciągłe monitorowanie glikemii potrzebuje uzupełniającej metody monitorowania.

Naszym celem jest zwrócenie uwagi na problematykę dotyczącą pacjenta z zespołem stopy cukrzycowejpracy z seniorem oraz opieki nad  kobietą w ciąży powikłanej cukrzycą.  Tematy zostaną poprowadzone w formule warsztatowej, przez  najwybitniejszych specjalistów w tych dziedzinach.

Podtrzymując coroczną tradycję przekażemy równie z Państwu najaktualniejsze informacje z konferencji Fundacji Europejskich Pielęgniarek Diabetologicznych (FEND) oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD), które odbędą się we wrześniu br. w Berlinie.

Do udziału w tym naukowym wydarzeniu serdecznie zapraszam wszystkie zespoły terapeutyczne. Jestem przekonana, że proponowana tematyka konferencji pozwoli na doskonalenie swojego warsztatu pracy z korzyścią dla jakości życia naszych podopiecznych – pacjentów z cukrzycą.

Do zobaczenia w największym zespole interdyscyplinarnym, który utworzymy podczas
VI   Konferencji „Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy” już jesienią.

Alicja Szewczyk 2016

 

Podpis Alicja Szewczyk

Alicja Szewczyk

Przewodnicząca Polskiej Federacji Edukacji w  Diabetologii

 

Program

W programie m.in.:

Parametry wyrównania metabolicznego cukrzycy – wybrane zagadnienia

  1. Czynniki ryzyka cukrzycy ciążowej
  2. Ocena jakości życia dzieci ze szczególnym zwróceniem uwagi na zaburzenia lipidowe w cukrzycy
  3. Czynniki ryzyka rozwoju retinopatii cukrzycowej u osób dorosłych

Ocena leczenia cukrzycy  – terapie i monitorowanie

  1. Funkcjonalna intensywna insulinoterapia realizowana z zastosowaniem wielokrotnych wstrzyknięć lub osobistej pompy insulinowej – „ Dla każdego coś innego”
  2. Czy ciągłe monitorowanie glikemii potrzebuje uzupełniającej metody monitorowania ?

Doniesienia z konferencji FEND i EASD 2018

  1. Doniesienia z konferencji FEND
  2. Doniesienia z konferencji EASD

Warsztaty Perspektywa opieki w  wybranych przypadkach klinicznych

  1. Ciąża powikłana cukrzycą
  2. Cukrzyca u seniora
  3. Zespół stopy cukrzycowej specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego
BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WKRÓTCE!

Relacje

Informujemy, iż w sobotę (14 września) mieliśmy przyjemność organizować konferencję poświęconą zagadnieniom diabetologicznym (Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy) a grupę docelową stanowiły pielęgniarki i położne.

zpip

 

Gościliśmy ponad 200 przedstawicielek środowiska pielęgniarskiego, wykłady prowadziły wybitne osobistości, mi.in. mgr Alicja Szewczyk (Prezes Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii) czy prof.dr hab. med. Zbigniew Gaciong (członek Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego – prezes, High Blood Pressure Council – American Heart Association).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

dsc_0430 dsc_0453 dsc_0451

Informujemy tym samym, iż rozpoczynamy zapisy na edycję 2014 – zapraszamy do składania zamówień.

 

Mamy za sobą IV edycję ogólnopolskiej konferencji „Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy”, która odbyła się w Warszawie 24 września 2016 r. Konferencja została zorganizowana przez PFED i PZWL Wydawnictwo Lekarskie, pod  honorowym patronatem NRPiP. Wzięło w niej udział ponad 120 uczestników. W programie znalazło się wiele aktualnych doniesień nt. terapii i opieki w cukrzycy i nowych tematów fascynująco wyłożonych przez wykładowców – najwybitniejszych specjalistów z całej Polski zajmujących się cukrzycą. Poruszono m.in. problematykę diabetologii geriatrycznej, wykorzystania technologii informatycznych w edukacji osób z cukrzycą, roli badań genetycznych w poprawie leczenia i komfortu życia pacjentów, dostępności programów profilaktyki cukrzycy. Wśród informacji z niedawnej konferencji FEND w Monachium uwagę zwróciły nowości: medycyna narracyjna i "model współtworzenia dobrego samopoczucia” (ang. co-creation of wellness).

DSC00711 DSC00704 DSC00699 DSC00684 DSC00679 DSC00662 DSC00657  DSC00641

Za nami V Jubileuszowa konferencjaZadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy”, która odbyła się 29 września 2017 roku w Warszawie. To kolejna edycja pod kierownictwem Pani Alicji Szewczyk, zorganizowana przez Polską Federację Edukacji w Diabetologii oraz PZWL Wydawnictwo Lekarskie, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i zebrała same pozytywne opinie uczestników. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

W programie znalazło się m.in. wiele aktualnych doniesień z konferencji FEND i EASD oraz  informacji na temat nowych technologii informatycznych. Nie zabrakło również tego, co uczestnicy cenią sobie najbardziej – warsztatów z opieki nad pacjentem ze stopą cukrzycową,  komunikacji z trudnym pacjentem oraz pracy z seniorem.

W tym roku towarzyszyła nam również premiera książki pt. „Edukacja pacjentów w pielęgniarstwie diabetologicznym - konspekty”, wydana we wrześniu 2017, pod redakcją naukową Pani Alicji Szewczyk.

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną, VI edycję konferencji, która odbędzie się 20 października 2018 roku w Warszawie. Bardziej szczegółowe informacje zostaną opublikowane na początku 2018 roku, na stronie www.instytutpwn.pl/diabetologia.

Prelegenci

Kierownik Komitetu Naukowego

Alicja Szewczyk 2016

 

 

 

 

 

 

 

Alicja Szewczyk

Przewodnicząca Polskiej Federacji Edukacji w  Diabetologii

Miejsce i termin

20 października 2018 r., Warszawa
Warszawa


Formularz rejestracyjny

Warunki uczestnictwa

Warunkiem udziału w szkoleniu/konferencji jest wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego oraz akceptacja regulaminu.

Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro forma, która zostanie przesłana w postaci PDF na adres mailowy podany w zgłoszeniu.
Nieuregulowanie faktury pro forma nie jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w szkoleniu/konferencji.
Zasady składania rezygnacji zostały określone w regulaminie.

W przypadku złożenia rezygnacji w terminie późniejszym niż 14 dni kalendarzowych przed terminem wydarzenia, organizator zastrzega sobie prawo, zgodnie z regulaminem, do obciążenia zamawiającego pełnymi kosztami udziału w szkoleniu/konferencji.

Termin

20 października 2018 r. 2018, Warszawa

Cennik/kod

przedsprzedaż do 31 lipca 2018
149 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 183.27 PLN)
od 01 sierpnia 2018
199 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 244.77 PLN)
od 21 września 2018
229 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 281.67 PLN)

Warunki zwolnienia z VAT

Tak - oświadczam, że udział w szkoleniu finansowany jest ze środków publicznych
Nie - udział w szkoleniu nie jest finansowy ze środków publicznych

Uczestnicy

Dane do wystawienia faktury VAT

Firma/Instytucja
Osoba fizyczna

Typ płatności

Przelew po otrzymaniu faktury PRO FORMA
Pay-U