Design Thinking na uczelni | Instytut PWN
TERMIN ZAWIESZONY Z POWODU COVID-19 - szczegóły wkrótce!

Design Thinking na uczelni

 

Pobierz program
Do konferencji zostało jeszcze:
20
dni
20
godziny
22
minuty
21
sekundy

Design Thinking – otwórz się na myślenie projektowe! 

W dzisiejszym świecie liczą się kreatywność, umiejętność współpracy, otwartość na dzielenie się wiedzą, aktywne słuchanie, szanowanie odmiennych opinii oraz poszukiwanie różnorodnych perspektyw. Jednym ze sposobów na zintegrowanie i pogłębienie powyższych kompetencji jest metodyka design thinking (myślenie projektowe), która wspiera projektowanie rozwiązań – produktów, usług, doświadczeń i relacji uwzględniających potrzeby użytkowników, jak również wyposaża w nowe podejście do wyzwań i rozwiązywania problemów. 

Na szkolenie Design Thinking zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą otworzyć się na myślenie projektowe, w szczególności zapraszamy nauczycieli akademickich, wykładowców, osoby pragnące rozwijać tak ważne na dzisiejszym ryku pracy kompetencje miękkie, studentów, praktykantów, nauczycieli stażystów i wszystkich, którzy chcą próbować stworzyć coś nowego, kreatywnego i nietuzinkowego. 

Co Ci da szkolenie?

 • poznasz narzędzia metodyki design thinking, które pomogą Ci tworzyć nieszablonowe rozwiązania i dowiesz się, jak wykorzystać je w praktyce
 • zostaniesz wyposażony w wiedzę i narzędzia, dzięki którym odkryjesz i rozbudzisz swój potencjał oraz potencjał zespołów
 • dowiesz się, jak diagnozować potrzeby użytkownika, czym różni się problem od potrzeby, po co w ogóle tworzyć prototypy oraz jak uczyć się na błędach

Warsztaty mają bardzo praktyczny charakter i będą w większości prowadzone metodami wymagającymi aktywności i zaangażowania uczestników. Po krótkim teoretycznym wstępie, uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć narzędzia design thinking w praktyce, w realnym procesie projektowym, zaś na koniec szkolenia otrzymają certyfikaty.

Program

9:30-10:00
Rejestracja uczestników i poranna kawa
10:00-11:30
Design Thinking
Wprowadzenie
11:45-13:30
Nie da się, zawsze tak było, wszyscy tak robią – po co to zmieniać?
Proces projektowy
11:30-11:45
Przerwa kawowa
13:30-15:30
Jak design thinking może pomóc edukatorom i ich studentom?
Proces projektowy
Wyzwanie projektowe - omówienie założeń i metod pracy.
Proces projektowy
Proces projektowy z wykorzystaniem zaproponowanego wyzwania:
Empatia – dla kogo?
 • Kim jest użytkownik i dlaczego trzeba go poznać?
 • Słuchaj, patrz, rozmawiaj, czytaj między wierszami.
 • Dlaczego, dlaczego, dlaczego…?
13:30-14:00
Lunch
Diagnoza potrzeb – po co?
 • Czy wiesz czego potrzebuje użytkownik?
 • Różnica między problemem a potrzebą.
 • Dostrzegaj to czego nie widać, usłysz to, czego nikt nie mówi.
Generowanie pomysłów – co?
 • Żeby mieć dobry pomysł, trzeba mieć dużo pomysłów.
 • Wszyscy jesteśmy kreatywni.
 • Myślenie poza schematami.
15:30-15:45
Przerwa kawowa
15:45-17:00
Prototypowanie – jak?
 • Do czego służą prototypy i jak je przygotować?
 • Prototypy to nie zabawa…
 • Myśl rękami.
Testowanie – czy?
 • Gotowy na porażkę?
 • Pokaż, słuchaj, nie dyskutuj.
 • Poprawiaj – design thinking to proces iteracyjny.
Podsumowanie
17:00
Odebranie certyfikatów uczestnictwa w szkoleniu

Prowadząca

dominiak beata

Beata Michalska-Dominiak

Doświadczony moderator design thinking, praktyk z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu i kierowaniu projektami oraz wsparciu procesów transformacyjnych w organizacjach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Rezydent Art Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi. Współzałożyciel społeczności „Klientocentryczni” skupiającej ekspertów z zakresu design thinking, service design, UX, customer research.

Współautorka pierwszego podręcznika z zakresu design thinking bazującego na doświadczeniach w polskim biznesie – „Poradnik design thinking – czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie”. Trenerka w programie Driving Innovation The Chartered Institute of Marketing. Czerpie z potencjału myślenia projektowego podczas prowadzenia szkoleń i warsztatów dla biznesu, administracji publicznej, edukacji i sektora pozarządowego. Współpracuje z uczelniami. Bierze udział w konferencjach, kongresach w roli eksperta. Angażuje się w wiele inicjatyw, w ramach których zamienia problemy na wyzwania i wspiera w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań. 

Współpracowała między innymi z takimi markami jak: Medicover, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Santander, Nordea, BPH, Nationale Nederlanden, Europejski Fundusz Leasingowy, PWC, ABB, Agora, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Miasto Gdańsk, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, IPMA, GFKM i in.

Miejsce i termin

zawieszony, Warszawa
Warszawa
Kolmex Inwest, ul. Grzybowska 80/82

Kontakt

*szkolenie może być realizowane również w formule zamkniętej, czyli dedykowanej konkretnej uczelni oraz wyznaczonym przez nią odbiorcom

bozena.jamka-czyz@pwn.pl
+48 508 660 613

Sprawdź również: