Design Thinking dla uczelni
Zgodnie z prognozami Światowego Forum Ekonomicznego, trzema najważniejszymi kompetencjami na rynku pracy w 2020 roku będą: umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów, myślenie krytyczne i kreatywność. Liczą się zatem kompetencje, dzięki którym będziemy potrafili wykorzystać wiedzę w praktyce – kreatywność, umiejętność współpracy, otwartość na dzielenie się wiedzą, aktywne słuchanie, szanowanie odmiennych opinii, poszukiwanie różnorodnych perspektyw i wiele innych.
Jednym ze sposobów na zintegrowanie i pogłębienie powyższych kompetencji jest metodyka design thinking (myślenie projektowe), która wspiera projektowanie rozwiązań – produktów, usług, doświadczeń i relacji uwzględniających potrzeby użytkowników, jak również wyposaża w nowe podejście do wyzwań i rozwiązywania problemów.
Metodyka design thinking jest stosowana przez największe firmy na świecie, ale uniwersalność i intuicyjność procesu powoduje, że może być także implementowana wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z potrzebami ludzi, także, a może przede wszystkim w edukacji.
Program





- Kim jest użytkownik i dlaczego trzeba go poznać?
- Słuchaj, patrz, rozmawiaj, czytaj między wierszami.
- Dlaczego, dlaczego, dlaczego…?
- Czy wiesz czego potrzebuje użytkownik?
- Różnica między problemem a potrzebą.
- Dostrzegaj to czego nie widać, usłysz to, czego nikt nie mówi.
- Żeby mieć dobry pomysł, trzeba mieć dużo pomysłów.
- Wszyscy jesteśmy kreatywni.
- Myślenie poza schematami.
- Do czego służą prototypy i jak je przygotować?
- Prototypy to nie zabawa…
- Myśl rękami.
- Gotowy na porażkę?
- Pokaż, słuchaj, nie dyskutuj.
- Poprawiaj – design thinking to proces iteracyjny.

Prowadząca
Beata Michalska-Dominiak
Doświadczony moderator design thinking, praktyk z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu i kierowaniu projektami oraz wsparciu procesów transformacyjnych w organizacjach.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Rezydent Art Inkubatora – Fabryka Sztuki w Łodzi. Współzałożyciel społeczności „Klientocentryczni” skupiającej ekspertów metodyki design thinking i service design. Współtwórca pierwszego w Polsce Design Thinking BarCamp. Inicjator corocznych Łódź Service Jam, Łódź Gov Jam i Łódż Sustainability Jam. Czerpie z potencjału myślenia projektowego podczas prowadzenia szkoleń i warsztatów dla biznesu, administracji publicznej, edukacji i sektora pozarządowego. Bierze udział w konferencjach, kongresach w roli eksperta. Angażuje się w wiele inicjatyw, w ramach których zamienia problemy na wyzwania i wspiera w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań.
Ma na koncie ponad 70 przeprowadzonych warsztatów (blisko 600 godzin dydaktycznych).
Miejsce i termin
Golden Floor, Al. Jerozolimskie 123a
tel.:(22) 669 21 19
Kontakt
*szkolenie może być realizowane również w formule zamkniętej, czyli dedykowanej konkretnej uczelni oraz wyznaczonym przez nią odbiorcom
Joanna Bełcik
Koordynator Konferencji i Szkoleń
joanna.belcik@pwn.pl
(22) 695 40 94
Sprawdź również: