II edycja konferencji

 

BEZPIECZEŃSTWO NA UCZELNIACH

Organizacja imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych

 

„Większość imprez na uczelniach organizowana jest nielegalnie.”

Dr n. pr. Mateusz Dróżdż

 Przygotowanie imprez dla studentów przysparza organizatorom i władzom uczelni wielu problemów związanych z prawidłowym zabezpieczeniem wydarzenia. Trudności pojawiają się już na etapie ustalenia charakteru imprezy – masowa, czy niemasowa? Władze uczelni często nie zdają sobie sprawy z różnic między jednym typem wydarzenia, a drugim.

Jeśli impreza ma charakter masowy, to podlega Ustawie z dnia 20 marca 2009 r. , która traktuje o tego rodzaju wydarzeniach i jasno określa procedury jej organizowania.

W przypadku, gdy impreza nie podlega ww. ustawie, pojawia się luka prawna, i tym samym nie ma żadnych regulacji zapewniających bezpieczeństwo. Nawet służby ratownicze mają prawo odmówić obecności na imprezie niemasowej.  Nie zmienia to jednak zakresu odpowiedzialności organizatora i obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa uczestników. Problem ten dotyczy ok. 70 % imprez organizowanych na uczelniach!

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji dotyczącej bezpieczeństwa organizacji imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych na uczelniach.

Uczestnicząc w  tym niepowtarzalnym spotkaniu dowiecie się jak prawidłowo zorganizować imprezę niemasową oraz co zrobić, by unikać popełniania błędów. Poznacie procedury i zasady, jakich należy przestrzegać, aby zdrowie i życie uczestników nie było zagrożone. Będzie to też idealna okazja aby zapoznać się z konkretnymi przypadkami jakie miały miejsce podczas imprez organizowanych na uczelniach, nie tylko w Polsce. Zachęcamy Państwa do wspólnej analizy tych wydarzeń- wierzymy, że dzięki temu takie sytuacje nie będą się powtarzały.

Program

08:30-09:00
Rejestracja uczestników
09:00-09:05
Otwarcie konferencji
09:05-11:45
PANEL I - ZAGADNIENIA PRAWNE

Panel prawny poprowadzi dr r. pr. Mateusz Dróżdż, który na co dzień współpracuje ze środowiskiem akademickim.

Podczas wykładów dowiecie się Państwo w jakich sytuacjach impreza sportowa i artystyczno-rozrywkowa organizowana na uczelni ma charakter imprezy masowej, a kiedy jest imprezą niemasową.

Poznacie regulacje prawne jakie należy stosować w przypadku organizacji imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych.

Omówione zostaną także kwestie odpowiedzialności organizatora i władz uczelni  za bezpieczeństwo uczestników imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych organizowanych na terenie uczelni.

11:45-12:00
Przerwa kawowa
12:00-14:40
PANEL II - ZABEZPIECZENIE IMPREZ NIEMASOWYCH

W tej części konferencji wystąpią reprezentanci służb ratowniczych, którzy zwrócą Państwa uwagę na praktyczne aspekty współpracy z organizatorem imprezy, zarówno podczas zabezpieczania imprezy  jak i w sytuacjach kryzysowych.

Poznacie Państwo procedury organizacji imprez sportowych oraz artystyczno-rozrywkowych,.

Dowiecie się Państwo także, jak zachowuje się tłum w sytuacji nieplanowanych incydentów, takich jak atak terrorystyczny, pożar, zamieszki, ewakuacja.

Na zakończenie Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem omówi wybrane ataki terrorystyczne jakie miały miejsce na zagranicznych uczelniach.

14:40-15:20
Przerwa lunchowa
15:20-16:50
PANEL III - DEBATA EKSPERTÓW

W debacie udział wezmą eksperci i praktycy, którzy wymienią swoje poglądy na temat konkretnych zdarzeń losowych, jakie miały miejsce podczas imprez organizowanych na uczelniach.

Będziecie Państwo mieli okazję zadać nurtujące pytania i wraz z ekspertami zastanowić się jakie działania należy podjąć, aby życie i zdrowie uczestników imprez na uczelniach nie było zagrożone!

16:50-17:00
Zakończenie konferencji

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji oraz do dyskusji na tematy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na Państwa uczelniach!

Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do:

 • Rektorów
 • Prorektorów ds. studenckich
 • Pełnomocników rektora ds. kontaktów z organizacjami studenckimi
 • Rzeczników prasowych
 • Kanclerzy
 • Pracowników dział audytu i kontroli wewnętrznej
 • Pracowników inspektoratów BHP i ochrony przeciwpożarowej
 • Pracowników biura ds. nieruchomości
 • Pracowników biura gospodarczego – sekcja zabezpieczenia obiektów
 • Przedstawicieli samorządów i organizacji studenckich

Materiały

Po zakończeniu konferencji uczestnicy uzyskają dostęp do prezentacji z wykładów!

Relacje

27 czerwca odbyła się w Warszawie pierwsza konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa organizacji imprez na uczelniach. W spotkaniu wzięło udział ponad 90 osób. Gościliśmy rektorów, prorektorów, kanclerzy,  pracowników administracyjnych uczelni oraz przedstawicieli organizacji studenckich z całej Polski, a także reprezentantów policji, straży pożarnej, służb ratowniczych i prawników.

Podczas konferencji zaproszeni eksperci omówili zagadnienia prawne i organizacyjne imprez masowych na uczelniach. Praktyczny wymiar paneli pozwolił uczestnikom konferencji poznać okoliczności i przebieg wydarzeń, jakie miały miejsce podczas tragicznych otrzęsin na UTP w Bydgoszczy. Na przykładzie Juwenaliów Rzeszowskich zostały zaprezentowane poszczególne fazy przygotowania i realizacji imprezy masowej oraz regulaminu imprez masowych organizowanych przez uczelnie. Konferencję zakończyła debata, podczas której eksperci odpowiedzieli na pytania.

Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji cyklu konferencji „Bezpieczeństwo na uczelniach”.

Prelegenci

Podczas konferencji, swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się z Państwem eksperci i praktycy na co dzień zajmujący się kwestiami związanymi z organizacją imprez na uczelniach: prawnicy, reprezentanci służb ratowniczych, przedstawiciele władz uczelni i organizacji studenckich.

Wśród zaproszonych prelegentów:

Dr r. pr. Mateusz Dróżdż
Radca prawny, pracownik akademicki, w tym Uczelni Łazarskiego (Katedra Prawa Gospodarczego). Wykładowca programu International Legal Studi... więcej
mgr Bartosz Grduszak
Absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu w specjalności Bezpieczeństwo Osób, Obiektów i Mienia oraz Psychologia w Zarządza... więcej
Dr Krzysztof Liedel
Doktor w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem, prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, eksper... więcej

Miejsce i termin

24 kwietnia, Warszawa
UCZELNIA ŁAZARSKIEGO
ul Świeradowska 43 02-662 Warszawa
tel.:+48 22 54 35 430

Dojazd

SAMOCHODEM

Uczelnia udostępnia uczestnikom konferencji nieodpłatne miejsca parkingowe na parkingu naziemnym i podziemnym.

METREM

Dojazd do przystanku Metro Wilanowska (Uczelnia Łazarskiego znajduję się ok. 600 metrów od przystanku metra).

AUTOBUSEM MPK

Od przystanku DWORZEC CENTRALNY 03 do przystanku SMOLUCHOWSKIEGO 01 (Uczelnia Łazarskiego znajduję się ok. 300 metrów od przystanku).

TRAMWAJEM

Od przystanku DWORZEC CENTRALNY 09 do przystanku NIEDŹWIEDZIA 03 (Uczelnia Łazarskiego znajduję się ok. 300 metrów od przystanku)

Dojazd środkami komunikacji miejskiej z innych miejsc w Warszawie możecie Państwo sprawdzić TUTAJ

Podobne wydarzenia:

Szkolenie
Stosowanie metod ilościowych i jakościowych w prowadzeniu badań naukowych
Szkolenie
Jak z sukcesem przygotować wniosek o grant?

Formularz rejestracyjny

Warunki uczestnictwa

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego oraz akceptacja regulaminu.

Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro forma, która zostanie przesłana w postaci PDF na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

Nieuregulowanie faktury pro forma nie jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w konferencji.

Zasady składania rezygnacji zostały określone w regulaminie.

W przypadku złożenia rezygnacji w terminie późniejszym niż 14 dni kalendarzowych przed terminem wydarzenia, organizator zastrzega sobie prawo do obciążenia zamawiającego pełnymi kosztami udziału w szkoleniu/konferencji.

Zwolnione z podatku VAT

Zwolnienie z VAT dotyczy usług w zakresie kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego na podstawie art.43 ust. 1 pkt. 29 lit. c ustawy o VAT w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień i przysługuje Zamawiającym, którzy są podmiotami publicznymi i finansują ze środków publicznych szkolenia swoich pracowników.

Jeśli środki, które Zamawiający przeznacza na udział w szkoleniu, spełniają powyższy warunek, stawka VAT „zw” znajdzie zastosowanie wyłącznie po przesłaniu stosownego oświadczenia, które zostanie wygenerowane po rejestracji uczestników i uzupełnieniu danych płatnika Koszt szkolenia dla tych podmiotów równy jest cenie netto. Dla celów dowodowych płatność przelewem bankowym za szkolenie musi nastąpić z rachunku wskazanej jednostki sektora finansów publicznych.

Pakiet konferencyjny obejmuje:

 • udział w sesjach konferencyjnych,
 • materiały edukacyjne,
 • certyfikat uczestnictwa,
 • przerwy kawowe oraz obiad.

Termin

24 kwietnia 2017, Warszawa

Cennik/kod

przedsprzedaż do 31 marca 2017
699 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 859.77 PLN)
od 01 kwietnia 2017
799 PLN
netto + Vat 23%
(do zapłaty: 982.77 PLN)

Warunki zwolnienia z VAT

Tak - oświadczam, że udział w szkoleniu finansowany jest ze środków publicznych
Nie - udział w szkoleniu nie jest finansowy ze środków publicznych

Uczestnicy

Dane do wystawienia faktury VAT

Firma/Instytucja
Osoba fizyczna

Typ płatności

Przelew po otrzymaniu faktury PRO FORMA
Pay-U
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem serwisu i akceptuję jego treść.