• Akademia Raka Piersi 2018
  Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszam na XI konferencję z cyklu Akademia Raka Piersi, która odbędzie się 19.11....
 • Szkolenia dla kadry akademickiej
  Wydawnictwo naukowe PWN od 65 lat publikuje podręczniki oraz skrypty naukowe, ściśle współpracując z uczelniami. Wieloletnie ...
 • Dermatologia Premium plus 2018
  Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy, serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji ogólnopolskiej konferencji Dermatologia ...
 • KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2018
  Praktyczna konferencja dla inżynierów budownictwa Instytut PWN zapraszamy Państwa do udziału w V edycji ogólnopolskiej ...
 • Security PWNing Conference 2018
  Bezpieczeństwo IT jest trudnym, a jednocześnie fascynującym zagadnieniem. Nieustannie toczy się walka pomiędzy atakującymi i ...

„Ubrania od serca” dla dzieci z domów dziecka

 • 11 stycznia 2018

Trwa akcja „Ubrania od serca” – wspólny program marki Vizir i Towarzystwa Nasz Dom, w ramach którego każda osoba kupująca wybrane produkty Vizir przyczynia się do ufundowania nowych ubrań dla wychowanków domów dziecka. Akcja potrwa do 28 lutego br.

Celem akcji „Ubrania od serca” jest wsparcie domów dziecka w dążeniu do wyrównania różnic pomiędzy podopiecznymi placówek a ich rówieśnikami z pełnych rodzin. Marka Vizir i Towarzystwo Nasz Dom, działające w ramach Funduszu Korczaka, kierują się przekonaniem, że każdemu dziecku należy się równy start w przyszłość i ważna jest każda, nawet najmniejsza pomoc. Dzięki akcji najbardziej potrzebujące domy dziecka będą miały możliwość wyposażyć dzieci w nowe ubrania, co jest bardzo ważne, równie ważne jest jednak to, że dzieci będą mogły samodzielnie wybrać ubrania, które im się podobają.

- Jednym z głównych celów placówek opiekuńczo-wychowawczych jest zminimalizowanie dystansu dzielącego ich podopiecznych i dzieci pochodzących z pełnych rodzin, jednak specyfika funkcjonowania tego rodzaju placówek oraz kwestie finansowe często to utrudniają. Akcja „Ubrania od serca”, w ramach której przekazane zostaną placówkom opiekuńczo-wychowawczym bony na zakup ubrań, ma bardziej kompleksowy wymiar. Oprócz tego, że podopieczni otrzymają nową odzież, bardzo ważna jest też swoboda wyboru, którą zyskują dzieci oraz możliwość pójścia na zakupy, co nie zdarza się im często. Przebywanie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych zmusza podopiecznych do dostosowania się do przepisów i rygorów życia zbiorowego, dlatego każda możliwość wyrażenia siebie, chociażby poprzez ubiór jest dla nich bardzo ważna – podsumowuje Iwona Niemasz, przewodnicząca zarządu Towarzystwa Nasz Dom.

Akcja trwa do końca lutego br. Każdy, kto dokona w tym czasie zakupu oznaczonych produktów marki Vizir, przyczyni się do zakupu bonów do sklepów odzieżowych dla najbardziej potrzebujących podopiecznych domów dziecka. Pierwsza edycja akcji (do końca grudnia) prowadzona była w sklepach sieci Biedronka, obecnie odbywa się w innych sklepach, z wyłączeniem Biedronki.

-Każdemu dziecku należy się równy start. Niestety są dzieci, które potrzebują nawet tak podstawowych rzeczy jak nowe, dobre i czyste ubrania. Celem programu „Ubrania od serca”, którego celem jest zapewnienie najbardziej potrzebującym dzieciom z domów dziecka nowych ubrań. Wierzymy, że nowe ubrania mogą podnieść ich samoocenę, pewność siebie i poczucie godności. Taka prosta rzecz może wpłynąć na sytuację dzieci i dać im świeży, czysty start w przyszłość – tłumaczy Mariola Mirek, manager ds. komunikacji P&G.

- Dzieci mieszkające w domach dziecka często muszą zmierzyć się z osądem i uprzedzeniami spowodowanymi między innymi przez ich wygląd. Danie im możliwości samodzielnego wyboru nowych ubrań, dzięki którym nie będą stereotypizowane przez swoich szkolnych rówieśników i nauczycieli, a jednocześnie będą mogły wyrazić siebie, to naprawdę ważna inicjatywa. Dzieci dobrze ubrane mają większe szanse na lepsze życie, na ukształtowanie wyższego poczucia własnej wartości i samooceny, a nawet większe szanse odnoszenia sukcesów w szkole – podkreśla psycholog dziecięcy, dr Aleksandra Piotrowska.

Więcej informacji o akcji „Ubrania od serca” dostępnych jest na stronie EverydayMe.pl/ubrania-od-serca.

Książki
Czasopisma