W odpowiedzi na potrzebę rozwoju bibliotek
przygotowaliśmy szkolenia przeznaczone dla pracowników
Szkolenia realizowane są w formule zamkniętej,
-
Cenne wskazówki
-
Praktyczna wiedza
-
Konkretne rozwiązania
-
Wyższe kwalifikacje
-
Najlepsi specjaliści
Tematyka
DESIGN THINKING
-
Masz do zaplanowania zmiany w funkcjonowaniu biblioteki?
-
Szukasz nowych pomysłów na działania?
-
A może chcesz usprawnić oferowane już usługi?
-
Zastanawiasz się skąd się wzięła popularność design thinking, ciągle trafiasz na to określenie, ale jeszcze nie do końca rozumiesz fenomen myślenia projektowego?
Sprawdź z czym się wiąże popularne design thinking i znajdź w tej metodzie coś dla siebie i swojej biblioteki podczas praktycznych warsztatów!
SZTUKA PREZENTACJI
-
Wybierasz się na konferencję i chcesz ciekawie zaprezentować swój temat?
-
Potrzebujesz świeżego spojrzenia na wystąpienia publiczne?
-
Szukasz inspiracji i motywacji do dzielenia się swoimi doświadczeniami z szerszą publicznością?
-
A może prowadzisz zajęcia i chcesz ulepszyć swoje prezentacje multimedialne i sposób ich przedstawiania?
Dowiedz się czym jest sztuka prezentacji. Znajdź nowe pomysły na wciągające niczym dobry film wystąpienia publiczne, opowiadaj historie i przekazuj wiedzę.
Prezentuj treści w sposób atrakcyjny dla różnych grup odbiorców. Zainteresuj słuchaczy, nawet podczas omawiania standardowych bibliotecznych tematów.
PROPOZYCJE TEMATÓW
-
Promocja czytelnictwa
-
Skuteczna promocja biblioteki
-
Angażowanie społeczności
-
Właściwy dobór literatury
-
Zarządzanie biblioteką
Eksperci
MGR PAULINA MILEWSKA
Bibliotekoznawczyni, absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku filologia polska, spec. bibliotekoznawstwo i komunikacja społeczna. Obecnie pracuje w Dziale Informacji Naukowej i Obsługi Użytkowników Centrum Informacyjno-Bibliotecznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie zajmuje stanowisko specjalisty ds. marketingu (od 2016 r.).
Prelegentka licznych konferencji naukowych i branżowych, trenerka prowadząca warsztaty doskonalące dla bibliotekarzy (wystąpienia prezentowała na ponad 25 konferencjach ogólnopolskich, a także dla audytorium międzynarodowego podczas IFLA World Library and Information Congress w charakterze stypendystki IFLA w 2017 r.). Organizator konferencji, warsztatów i spotkań dla bibliotekarzy, w tym czterech konferencji ogólnopolskich.
Nagrodzona dwukrotnie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich za działalność na rzecz promocji bibliotek i zawodu bibliotekarza (w tym tytułem “Bibliotekarza Roku woj. łódzkiego”). Autorka licznych artykułów naukowych oraz fachowych, a także popularyzatorskich (ponad 50 tekstów: artykułów w czasopismach, rozdziałów w książkach czy tekstów dla portali internetowych).
Od 2009 roku pomysłodawczyni i koordynatorka ogólnopolskiej kampanii promocji czytelnictwa i bibliotek Odjazdowy Bibliotekarz, realizowanej w ponad 240 lokalizacjach w kraju (od 2012 także w wersji międzynarodowej Bicycool Library). W latach 2011-2014 organizatorka happeningu czytelniczego w Łodzi pn. KsięgoZbiór. W latach 2014-2016 koordynator projektu „Biblioskan – kontrola obywatelska w łódzkich bibliotekach publicznych” realizowanego z Funduszy EOG (program Obywatele dla Demokracji), w ramach którego przeprowadziła największe w Polsce badania jakości usług w bibliotekach publicznych przy zastosowaniu metody tajemniczego klienta, a także jakości obsługi drogą elektroniczną. Od 2015 r. Członkini Zarządu Fundacji Normalne Miasto-Fenomen, odpowiedzialna za projekty z zakresu kultury.
Kontakt
Chcesz zorganizować szkolenie dedykowane zamkniętej grupie? Skontaktuj się z nami. Przygotujemy bezpłatną wycenę uwzględniając wszystkie założenia.
+48 508 660 613
bozena.jamka-czyz@pwn.pl
Grupa PWN
ul. G. Daimlera 2
00-460 Warszawa
www.instytutpwn.pl