• Szkolenia dla kadry akademickiej
  Wydawnictwo naukowe PWN od blisko 70 lat publikuje podręczniki oraz skrypty naukowe ściśle współpracując z uczelniami. ...
 • Szkolenia dla bibliotek
  W odpowiedzi na potrzebę rozwoju bibliotek i ciągłego podnoszenia kompetencji bibliotekarzy, Instytut PWN zaprasza na dedykowane szkolenia. Dzię...

Naukowy zawrót głowy

 • 30 sierpnia 2017

Naukowe show „Laboratorium szalonych naukowców" to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy. Młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. Baby Junior & Twój Junior jest patronem medialnym wydarzenia.

Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów pozwoli odkryć nowe pasje i będzie fantastyczną przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii. W programie znalazły się m.in.

 • Szalona Piana – reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!
 • Ciepły śnieg – demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).
 • Ciekły azot – szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów.
 • Cewki Tesli – eksperymenty z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne.
 • Theremin – instrument muzyczny, na którym można grać bez dotyku.

„Laboratorium Szalonych Naukowców” powstało w 2010 roku i szybko zyskało sławę na całym świecie. To naukowe show dedykowane dzieciom, którego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i reżyser. Scenariusz oparto na humorze ,demonstracji spektakularnych eksperymentów oraz przystępnym objaśnianiu trudnych zagadnień otaczającego świata. Program łączy w sobie widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli przedstawione w tak intrygujący sposób, okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Terminy i miejsca spektakli: 06.11.2017 (Radom, Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej), 07.11.2017 (Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław), 08.11.2017 (Poznań, Kino Apollo), 9.11.2017 (Toruń, Aula UMK), 10.11.2017 (Szczecin, Sala Koncertowa – Energetyków), 12.11.2017 (Gdańsk, Scena Teatralna NOT), 13.11.2017 (Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Sala Koncertowa 6 piętro), 14.11.2017 (Olsztyn, Auditorium Maximum), 15.11.2017 (Białystok, Aula Duża WSFiZ), 16.11.2017 (Biała Podlaska, Aula Kongresowa PSW), 17.11.2017 (Lublin, Centrum Kongresowe UP).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pankoncert.pl.

Książki
Czasopisma