• Dermatologia Premium plus 2019
  Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy, Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji konferencji Dermatologia Premium Plus, ...
 • PRAKTYCZNY KURS EKG - edycje 2019!
  Jak wygląda prawidłowa technika wykonania i interpretacji badania EKG? zapraszamy na VIII i IX edycję szkolenia Warsztaty poprowadzą ...
 • Akademia Raka Piersi 2019
  Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy,  serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji Akademii Raka Piersi, która ...
 • Design Thinking na uczelni
  Design Thinking dla uczelni Zgodnie z prognozami Światowego Forum Ekonomicznego, trzema najważniejszymi kompetencjami na rynku pracy w 2020 roku ...
 • Akademia Onkologii Urologicznej
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu konferencji Akademia Onkologii Urologicznej, który zostanie zorganizowany jesienią 2019 ...

KRAKDENT 2018

 • 20 marca 2018

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych w Krakowie KRAKDENT® zakończyła się olbrzymim sukcesem! Ponad 15 tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej (w tym z tak odległych krajów jak Gwatemala, Bangladesz czy Kuwejt), rekordowa liczba zaprezentowanych nowości oraz największa w dotychczasowej historii Targów KRAKDENT® liczba Wystawców – 447 firm z całego świata!   

Wszyscy Zwiedzający mieli swoje powody, by odwiedzić Targi KRADKENT®. Jedni nastawiali się przede wszystkim na uaktualnienie i zdobycie wiedzy. Drudzy koncentrowali się na prezentowanych branżowych nowościach. Jeszcze inni chcieli w kilka godzin zaopatrzyć swoje gabinety we wszystkie niezbędne akcesoria i sprzęty. Bez względu na motywację do wzięcia udziału w KRAKDENCIE® każdy znalazł tu to, czego szukał!

– Czy warto było przyjechać na Targi KRAKDENT®? Oczywiście! Co roku panuje tu znakomita atmosfera, jest wielu wystawców i wiele technologicznych nowości, które powinniśmy znać. Ponadto targi dają możliwość profesjonalnego zapoznania się ze sprzętem, na którym pracujemy i porównania ofert różnych firm. W tym roku udało mi się zyskać wiele nowych kontaktów i zrobić dobre zakupy z czego jestem bardzo zadowolona i z pewnością tu wrócę za rok – dzieliła się swoimi wrażeniami lek. stomatolog Bernadeta Piotrkowska.

KRAKDENT® to nie tylko targi i wystawa – to również ciekawy program naukowy, który jeszcze nigdy nie był tak bogaty.  W ramach Kongresu Dental Spaghetti z prelekcjami wystąpili jedni z najlepszych dentystów na świecie, twórcy wielu stomatologicznych patentów, m.in. prof. Louis Hardan, dr Roberto Carlo Spreafico, dr Florin Lazarescu czy techn. dent. Dominique Vinci. Olbrzymim zainteresowaniem Zwiedzających cieszyły się też warsztaty i prezentacje, organizowane w ramach KRAKDENT-edu. Kilkadziesiąt godzin z najlepszymi ekspertami w branży w roli prelegentów, kilkaset praktycznych porad i niezliczona ilość wzajemnych inspiracji.

Nie mogło zabraknąć kursu z zakresu stomatologii dziecięcej, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Na całodniowym kursie w sobotę, 10 marca pojawiła się pełna sala. Kierownikiem naukowym spotkania była lek. stom. Antonina Getsman, specjalista stomatologii dziecięcej. Przedstawione zostały możliwości rozwiązania codziennych problemów w gabinecie stomatologa dziecięcego, m.in. odpowiednia higiena jamy ustnej, co jest trudniejsze: uszczelnienie zęba czy podjęcie decyzji, jaki jest protokół postepowania w przypadku periodontitis, możliwości leczenia protetycznego u nastolatków, stomatologiczna „instrukcja obsługi” pacjenta nastolatka czy stomatologia bez bólu i leku. Patronat prasowy nad sesją objęła „Polska Stomatologia Dziecięca”, która dla uczestników spotkania przygotowała teczki konferencyjne z archiwalnymi egzemplarzami czasopisma.

 – KRAKDENT® pod każdym względem rośnie w siłę! Potwierdza to również największa w historii wydarzenia liczba branżowych nowości, prezentowanych na Targach. Pojawiło się również kilka nowości z obszaru stomatologii dziecięcej.  Między innymi na stoisku firmy Medif odbyła się premiera DENTAPENU – kompaktowego, sterowanego komputerowo urządzenia do wykonywania znieczuleń. Dzięki innowacyjnej szwajcarskiej technologii podczas iniekcji nacisk jest regulowany automatycznie, pacjent nie odczuwa bólu, dzięki czemu zabiegi stomatologiczne stają się mniej stresujące.  Z kolei na stoisku firmy Polski Lek można było zapoznać się z produktem DENTISAL – preparat został opracowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i szkolnym w celu uzupełnienia codziennej higieny jamy ustnej.

To był niezwykle inspirujący czas! Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie odwiedzili stoisko PZWL Wydawnictwa Lekarskiego – autorom, czytelnikom, firmom i instytucjom współpracującym. Była to niepowtarzalna okazja poznania Państwa opinii i oczekiwań, które są dla nas motywacją do dalszych działań.   

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne 27. Międzynarodowe Targi KRAKDENT®, które wyjątkowo odbędą się w dniach 11-13 KWIETNIA 2019, oczywiście w Krakowie.

Monika Dyjak

Redaktor Prowadzący PSD