• Szkolenia dla kadry akademickiej
    Wydawnictwo naukowe PWN od blisko 70 lat publikuje podręczniki oraz skrypty naukowe ściśle współpracując z uczelniami. ...
  • Szkolenia dla bibliotek
    W odpowiedzi na potrzebę rozwoju bibliotek i ciągłego podnoszenia kompetencji bibliotekarzy, Instytut PWN zaprasza na dedykowane szkolenia. Dzię...

Ciekawy gość w redakcji

  • 25 kwietnia 2018

Znienacka redakcję „Analizy Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo” odwiedził ciekawy gość. Był to Meningo – stworek, który jest bohaterem najnowszej kampanii „Wyprzedź meningokoki! Z wiedzą na start”.

Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat inwazyjnej choroby meningokokowej i sposobów ochrony przed nią. Akcja jest adresowana do przyszłych i świeżo upieczonych rodziców i potrwa do końca roku.

Stworek Meningo będzie brał udział we wszystkich wydarzeniach i edukował uczestników, budując świadomość na temat poważnego zagrożenia dla zdrowia, jakim jest zakażenie meningokokowe. Odwiedził także redakcję naszego czasopisma, aby upewnić się, czy zaangażujemy się w akcję edukacyjną. A my zrobimy to jak najchętniej – temat profilaktyki zakażeń meningokokowych został już poruszony w najnowszym numerze „Analizy Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo”. Materiał „Meningokoki w pigułce. Co warto o nich wiedzieć”  zawiera praktyczną wiedzę, którą można przekazać pacjentom.

Zapraszamy zatem wszystkich Czytelników i Czytelniczki – pomóżcie rodzicom swoich małych pacjentów wyprzedzić meningokoki!

Więcej informacji na temat kampanii na stronie www.wyprzedzmeningokoki.pl

Książki
Czasopisma