Pacjent w pułapce diagnozy PNO | Instytut PWN

Pacjent w pułapce diagnozy PNO

330x185

 

Sobota 10 czerwca 2017

Godz:  15:00– 17:00

Warsztaty „ Labirynt: Pacjent w pułapce diagnozy PNO”

Moderatorzy/Prezenterzy:
Dr Ewa Więsik-Szewczyk, Dr Hanna Suchanek, Dr Wojciech Sydor

“ …pacjent cierpiący na chorobę rzadką musi przeżyć średnio  5 - 10 lat, pukając od drzwi do drzwi  3 - 5 specjalistów, otrzymując 3-5 źle postawionych diagnoz, żeby wreszcie uzyskać tą właściwą i odetchnąć z ulgą, że tajemnicza choroba, będąca przyczyną jego wieloletniego cierpienia, wreszcie została nazwana…”

http://www.primary-immunodeficiency.com/Nov/2015

Celem warsztatów jest przedyskutowanie wybranych, skomplikowanych przypadków pacjentów, których droga do właściwego rozpoznania PNO, poprzez labirynt pułapek diagnostyki różnicowej, była szczególnie zawiła.

Warsztaty będą się odbywały w formie interaktywnej gry, której celem będzie jak najszybsze wydostanie się z pokoju-pułapki poprzez prawidłowe odpowiedzenie na pytania dotyczące pacjenta i jak najszybsze doprowadzenie go do właściwej diagnozy. Pokój-pułapka jest symbolem sytuacji pacjenta z PNO próbującego, często bezskutecznie dotrzeć do właściwej diagnozy.

Program warsztatów:

14:30 – 15:00 Lunch dla uczestników  warsztatów  Labirynt

15:00 – 15:15  Warsztaty Labirynt – Powitanie - Dr Marta Kamieniak

15:15 – 15:30  Pacjent PNO w pułapce diagnozy  - koncepcja i założenia warsztatów Dr Ewa Więsik – Szewczyk

15:30 – 16:00  Przypadek nr 1,2 – Dr Ewa Więsik Szewczyk

16:00 -16:30    Przypadek nr 2,3 – Dr Hanna Suchanek

16:30 – 17:00   Przypadek nr 5,6  - Dr Wojciech Sydor

17:00   Podsumowanie

 

Zapisy mailowo na adres: katarzyna.fidelus@pwn.pl

Prelegenci:

Dr n.med. Ewa Więsik-Szewczyk – specjalista chorób wewnętrznych, reumatologii i immunologii klinicznej, starszy asystent w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii, Alergologii i Immunologii Klinicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Absolwentka I Wydział Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej.

Dr n. med. Hanna Suchanek – specjalista chorób wewnętrznych, immunolog, konsultant wojewódzki ds. immunologii klinicznej, adiunkt w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Klinice Chorób Wewnętrznych, Chorób Tkanki Łącznej i Geriatrii w Gdańsku. Opiekuje się pacjentami z pierwotnymi i wtórnymi niedoborami odporności.

Dr n. med. Wojciech Sydor jest specjalistą chorób wewnętrznych, angiologiem i immunologiem. Pracuje w Specjalistycznym Centrum Medycznym Chirurgii Małoinwazyjnej SCM, Poradni Nadkrzepliwości Krwi w Szpitalu Uniwersyteckim oraz na Oddziale Klinicznym Kliniki Alergii i Immunologii w Krakowie.

O udziale decyduje kolejność zapisów!

Zapisy mailowo na adres katarzyna.fidelus@pwn.pl